Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Open Air Musicfest Přeštěnice oslaví desáté narozeniny s Die Happy

Redakce

Redakce

6. 7. 2010

FOTO: Marta Jandová z Die HappyVe čtvrtek 8. července se v 16 hodin otevřou brány hudebního festivalu Přeštěnice, odehrávajícího se na loukách poblíž stejnojmenné jihočeské vesnice. Ten letošním ročníkem slaví deset let své existence. Během tří dnů se publiku představí okolo padesáti účinkujících v čele se zpěvačkou Martou Jandovou a její německou kapelou Die Happy.

FOTO: Marta Jandová z Die Happy

V žilách zpěvačky Marty Jandové koluje krev jejího otce, frontmana skupiny Olympic, Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

„Lepší načasování kulatých desátých narozenin hudebního festivalu Open Air Musicfestu Přeštěnice jsme si snad ani nemohli představit. Letošní nabitý program v čele s kapelou Die Happy totiž posvětí letní prosluněné počasí. A přesně tak by to, i podle loga festivalu, mělo vypadat,“ uvedla pro Topzine.cz za festival Eva Samšuková.

Za šestnáct let existence kapely se Marta Jandová se svými druhy pohybovala v ranku spojujícím pop a rock, postupně se však jejich zvuk přiostřoval, až se kapela mohla na přelomu tisíciletí postavit i svým velkým německým konkurentům Guano Apes.

„Nejočekávanější moment festivalu nastane již v pátek 9. července v půl jedenácté večer, kdy na hlavní Rock Radio Stage vyběhne rockerka Marta Jandová se svou kapelou Die Happy za zády, aby předvedla, co dokáže směs české a německé krve v jedné sestavě,“ dodala Samšuková.

Die Happy (recenzi loni vydaného CD Die Happy – Best of čtěte zde) mají mezi svými koncerty zařazeny jen dva české festivaly, Benátskou noc na Malé Skále a právě Přeštěnice.

FOTO: Marta Jandová z Die Happy

Kromě hlavního rockového taháku se mohou návštěvníci těšit na slovinskou skupinu Elvis Jackson nebo rakouské Kontrust, kteří svůj raketový vzestup umocnili získáním nominace v kategorii Hard & Heavy rakouských výročních cen Amadeus.

Z tuzemských kapel vystoupí Arakain, Doga, Vypsaná fixa, UDG, Tleskač, Pipes and Pints (recenzi jejich CD Until We Die čtěte zde), Mandrage (záznam online rozhovoru s kapelou čtěte zde) nebo Rybičky 48 (recenzi jejich CD Viva La Revolución čtěte zde).

Děti do dvanácti let a vozíčkáři mají vstup na Open Air Musicfest Přeštěnice zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Open Air Musicfest Přeštěnice oslaví desáté narozeniny s Die Happy