Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Open Air Festival 2011 představil další interprety, zahrají Good Charlotte a Interpol

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 3. 2011

Vedle již avizovaných The Chemical Brothers a Goose představili organizátoři Open Air Festivalu další headlinery letošního ročníku, Good Charlotte a brooklynské Interpol. Letošní ročník Open Air Festivalu se odehraje na letišti Panenský Týnec v termínu 11.-13. srpna.

Foto: The Chemical Brothers

Open Air Festival se loni poprvé vrhnul mezi zaběhnuté české letní festivaly a hned tento první ročník slavil úspěch, přes 18 tisíc návštěvníků a dalších více než 30 tisíc diváků, kteří sledovali šestnáctihodinový online streaming, taková čísla překvapila i samotné organizátory. Letos by organizátoři chtěli tyto hodnoty překonat a připravili si pro své návštěvníky velká lákadla.

Ta hlavní dvě jsou známá už nějakou dobu, The Chemical Brothers znamenají splnění snu pro všechny fanoušky elektronické hudby. Na Open Air Festivalu 2011 představí českému publiku vůbec poprvé svou poslední desku Further. Druhý již dříve oznámený headliner jsou belgičtí Goose.

Tato dance-rocková kapela začínala s cover verzemi hitů AC/DC, ale v průběhu let si již svou vlastní tvorbou vydobyla popularitu nejen u fanoušků, ale i producentů filmů, reklam a seriálů. Goose budou společně s The Chemical Brothers tvořit hlavní program pátečního večera.

Vstupenky na festival Open Air 2011 jsou k dostání v síti Ticket Pro.

Novými jmény mezi headlinery Open Air Festivalu 2011 jsou Good Charlotte a Interpol. Good Charlotte čeští fanoušci dobře znají, před dvěma lety se této emo-punkové partě z amerického Marylandu podařilo vyprodat pražské Kongresové centrum. Do Čech se Good Charlotte vrací po světové tour se zpěvačkou Pink.

Kapela Interpol je mezi kytarovkami poměrně zásadní pojem, pravidelně jsou headlinery významných festivalů jako Glastonbury, nebo třeba Sziget. „Jsme nadšeni, že se podařilo přesvědčit Interpol, aby jednu ze zastávek svého světového turné udělali právě v Panenském Týnci,“ říká Marie Marková, manažerka festivalu Open Air.

Foto: Good Charlotte

Good Charlotte, Zdroj: organizátor festivalu

Návštěvníci Open Air Festivalu 2011 se samozřejmě mohou těšit také na spoustu českých interpretů, z těch zastoupených na dnešní tiskové konferenci zmiňme kapelu 100°C, Tata Bojs, Sunshine nebo Skyline.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Open Air Festival 2011 představil další interprety, zahrají Good Charlotte a Interpol