Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Oomph! Skupina, které ke slávě dopomohl Frankenstein!

Eva Mácová

Eva Mácová

28. 3. 2010

Oomph!!Vstupenky!Hrají něco ve stylu industrial metalu, tváří se jako satanisté křížení s vyznavači svaté víry a ještě ke všemu si dovolují zpívat německy. Vražedná kombinace. V dubnu navštíví i Prahu!

Hlas skupiny - Dero, Zdroj: muzyczna.pl

Hlas skupiny - Dero, Zdroj: muzyczna.pl

Stručně řečeno: do roku 2004 bylo ticho po pěšině. Ať už Rammstein prohlašují, že pro ně byli Oomph! velkou inspirací, nebo se občas objevila nějaká ta písnička v rádiu, ke slávě měli daleko. Pak ale vyšlo album Wahrheit oder Pflicht. A s ním to teprve všechno pořádně začalo.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Ještě v témž roce následoval televizními hudebními stanicemi doslova milovaný kousek Brennende Liebe. Duet s L’Âme Immortelle, který jste si chtě-nechtě museli zamilovat také. Nejen, že se vám zažere hluboko pod kůži, ale vyvolá ve vás pocit závislosti a chtíče ochutnat víc. V tom případě doporučuji 5 Jahre Lang od rudovlasé víly.

V roce 2006 zveřejněné album GlaubeLiebeTod přineslo hned několik pecek. Možná teprve teď Dero, Crap a Flux přišli na to, jak to konkurenčním skupinám natřít a rozjet svou vlastní show.

První čtyři lahůdky na seznamu odrovnaly nejednoho odpůrce němčiny nebo skupiny samotné. Mezi ně patří i Träumst du. Duet s Martou Jandovou, zpěvačkou Die Happy, kterou tenkrát u nás ještě moc lidí neznalo, zato v Německu už si to mašírovala dlouhá léta po pódiu a v tomto případě se s Oomph! zúčastnila i soutěže Bundesvision Song Contest.

Gott ist ein Popstar. Máte problém naučit se německý Otčenáš? S Oomph! dostáváte jazykové lekce zdarma!

Dojemný videoklip, stimulující text a dechberoucí kombinace hudby k tomu. Odoláte? Já myslím, že ne. A uděláte dobře. Das letzte Streichholz přínáší oblíbenou hlášku: „Damit ihr wisst, wie es ist, in der Hölle zu sein!“

Kdo má pocit, že skupina už vyčerpala veškerý svůj repertoár, plete se. Rok 2009 přináší singl Sandmann. Nedá se nepovšimnout si stylové podobnosti s Augen auf… no co, i tak tenhle dezertík stojí za to!

V případě, že vás Oomph! chytili do svých sítí, neváhejte a vydejte se na jejich pražský koncert, který se uskuteční už 25. dubna v klubu Exit Music Hall Chmelnice. Vstupenky můžete koupit už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oomph! Skupina, které ke slávě dopomohl Frankenstein!