Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Oomph! Německý industrial rock nikdy nezněl tak dobře

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

24. 5. 2010

Tak jsme se nakonec dočkali. Oomph! přišli s novým albem Truth or Dare. Můžete se těšit na příval kvalitní rockové muziky. Pro fanoušky povinnost.

Oomph!, Zdroj: oomph.de

Na úvod je třeba pochválit, že album neobsahuje intro. Intra mívám, až na naprosté výjimky, vždycky tendenci přeskakovat. Jejich problémem je často nulová nápaditost a ubíjející pomalé náběhy. Místo toho dostanete hned zkraje nálož přesně řezaných kytarových rifů z písně Ready or not (I’m Coming), kde Oomph opět předvádějí svou schizofrenní kombinaci angličtiny s jejich mateřštinou, která tak úžasně zní.

>>> Koupit CD za 315 korun zde <<<

V podobném duchu jako první skladba se nese dále většina alba. Vyzdvihnout lze například třetí píseň Song of Death, který začíná velmi profláknutou melodií z filmu Tenkrát na Západě. Melodický refrén Sing me this song of death v kombinaci s harmonikou skutečně vytváří obraz fatality člověka stojícího na popravišti a čekajícího, až se otevře propadlo.

Oomph!, Zdroj: oomph.de

Zatvrzelým fanouškům určitě nadskočí srdce v hrudníku, až uslyší čtvrtý track God is a Popstar, anglickou coververzi německého originálu, který se stal v době svého vydání celosvětovým hitem. Nicméně dá se velmi snadno namítnout, že angličtina nemá takový potenciál jako původní verze, což by mohlo být některými fanoušky vnímáno jako zrada na jejich oblíbeném jazyce.

Album dále pokračuje v načatém tempu, nicméně kolem tří čtvrtin přehrávače přeřadí na nižší rychlost. Pro mě osobně docela nuda, ale kdo si potrpí na rockové balady či poněkud nataženější rify, budou nadšeni.

Po této krátké pasáži se vrací tempo s písní s výmluvným názvem The firts time always hurts. Po veskrze průměrném až utahaném tracku Dream with me, kde hostuje Marta Jandová, uzavírá album rocková balada ze staré školy On Course.

Desku si můžete koupit za 315 korun online zde.

Oomph! – Truth or Dare


Vydáno:
27. dubna 2010
Celkový čas:
60:05
Skladby:
Ready or not (I’m Coming), Burning desire, Song of Death, God is a Popstar, Labyrinth, The Final Match, Crucified, Sandman, Sex is not enough, Land ahead, Wake up!, The Power of Love, True Beauty is so painful, The First Time always hurts, Dream here (With me), On Course
Vydalo:
Sony Music Entertainment Germany GMBH.

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oomph! Německý industrial rock nikdy nezněl tak dobře