×
TOPZINE.cz

One Republic přijedou do Prahy také s hitem Apologize

Posloucháte rádio? Sledujete internet? Pak jste určitě slyšeli skladbu Apologize, megahit, který proslavil kapelu One Republic a hlavně jejího frontmana Ryana Teddera. 19. dubna vystoupí One Republic v holešovickém SaSazu a Apologize určitě nebude chybět.

foto Ryan Tedder, One Republic
Ryan Tedder - One Republic, Foto: youtube.com

Když v roce 2008 vyšla skladba Apologize, stala se v šestnácti zemích číslem jedna tamních hitparád a s více než deseti tisíci rotacemi za týden do té doby nejhranější skladbou na světových rádiích. Připočtěme k tomu ještě více než deset milionů downloadů a 92 milionů zhlédnutí klipu na Youtube a máme megahit s velkým M.

Pro kapelu One Republic byla skladba Apologize odrazovým můstkem na cestě za slávou. Založili ji Ryan Tedder a kytarista Zach Filkins už v roce 2002, ale teprve tato skladba, jejímž autorem je právě frontman Ryan Tedder, dostala kapelu mezi hvězdy světové scény.

Ryan Tedder, hitmaker

Ryan Tedder na sebe upozornil už v roce 2001 svým vystoupením na MTV, které natolik oslovilo Timbalanda, nejoslavovanějšího producenta současnosti, že se rozhodl vzít Teddera pod svá křídla. Ryan Tedder se dva roky zaučoval pod Timbalandovým vedením, jezdil od studia ke studiu a pomáhal s produkcí skladeb napříč žánry. Nejedna z písní, na kterých se podílel, se stala světovým hitem.

Ryan Tedder dosud získal celkem 8 nominací na prestižní ceny Grammy, jednu právě za hit Apologize, další dvě si pak vysloužil za komerčně ještě úspěšnější skladbu Bleeding Love v podání Leony Lewis, na které se podílel jako producent a spoluautor.

Vstupenky koupíte on-line od 665 korun zde

S Timbalandem se Tedder opět spojil právě u skladby Apologize, kterou Timbaland zremixoval a ještě více ji tak proslavil. Zlí jazykové připisují veškeré zásluhy za úspěch skladby pouze tomuto producentovi, One Republic však svými dalšími hity jako Stop and Stare a Say (All I Need) jakékoliv takovéto domněnky vyvrátili.

Předskakovali U2 nebo třeba Lenny Kravitzovi

V loňském roce si kapela One Republic splnila sen, když předskakovala svým oblíbencům U2 na jejich koncertech ve Vídni, Mnichově a Curychu v rámci jejich 360° Tour. České publikum si je může pamatovat z roku 2008, kdy zahráli před vystoupením Lennyho Kravitze v pražské 02 Areně.

Jejich první samostatné vystoupení v Čechách se uskuteční 19. dubna v klubu SaSaZu v pražských Holešovicích. Tento koncert bude oficiální warm-up party červnového Prague City Festivalu.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..