Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ondřej Pivec a Big Band Bucinatores opět doma

Redakce

Redakce

13. 1. 2010

pivecPo roce se jazzový varhaník Ondřej Pivec na několik málo měsíců vrací zpět z New Yorku do Čech. Zde hodlá na mnoha vystoupeních představit své kvarteto a především svůj nový projekt Big Band Bucinatores.

Zdroj: archív

Ondřej Pivec, Zdroj: archív

Kapela Big Band Bucinatores vychází z dlouholeté tradice jazzu, která byla především v době komunistického režimu silně opomíjena. I přesto tento nezájem se Ondřej Pivec dokázal prosadit a v současné době má na svém kontě přes 800 zahraničních koncertů. I v České republice jeho popularita stoupá a to je také možná důvod, proč se rozhodl zavítat zpět a obohatit naší hudební scénu o skvělé jazzové skladby.

V roce 2005 Ondřej Pivec založil kapelu Ondrej Pivec Organic Quartet, která tvoří základ Big Bandu Bucinatores. Krom členů původní konspirace kvarteto tvoří dalších 15 muzikantů, kteří se společně podílejí na vzniku jedinečného hudebního počinu. Ondřej Pivec, který je i skladatelem vnesl, do skupiny moderní jazz, který přejímá prvky i z takových stylů, jako je r’n’b, funk nebo gospel.

Big Band Bucinatores odstartuje svoje koncertní turné v úterý 19. ledna ve 22 hodin v pražském klubu Jazz Dock na Smíchově.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ondřej Pivec a Big Band Bucinatores opět doma