Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ondřej Neff si navrhnul obálku pro Celebrity

Martin Peška

Martin Peška

18. 11. 2007

Asi vůbec poprvé se Ondřej Neff zmínil o svém novém románu na své besedě v rámci Týdne knihoven v Praze. Nyní je s prací údajně za polovinou a navrhnul si svou vlastní obálku.

 

Kniha bude vyprávět hororový příběh, který napadl Ondřeje Neffa na jeho cestě s přítelkyní Ljubou Krbovou do Drážďan. O tom, zda ho k napsání hororu přimělo pochmurné počasí nad saským městem můžeme jen spekulovat (to počasí jsem si nevymyslel, shodou náhod jsem byl v Drážďanech ten víkend také). Spíš ale za tím podnětem bude stát jeho příhoda, jak jel po nové německé dálnici, která ještě nebyla aktualizovaná v mapě jeho GPS navigace. Na mapě to pak vypadalo tak, že jede po poli. Nakonec ale dojel v pořádku do hotelu, kde ho napadl příběh, který pojmenuje stejně jako Andy Warhol jeden ze svých románů – Celebrity.

Stejný příběh však vyprávět nebude. Pokud se mistr české sci-fi nebude dále příliš odchylovat od původní kostry, měl by popisovat cestu spisovatele Karla Mareše a jeho přítelkyně Veroniky Sekerové. Ta je slavnou herečkou. Pokud vidíte nějakou spojitost mezi autorem a jeho přítelkyní s hlavními postavami Celebrit, nebudete zřejmě první ani poslední. Ale autobiografie se prý bát nemusíme.

Tato dvojice by měla být ubytovaná také v hotelu, ale v jiném a v jiném městě. Podklady v podobě plánku budovy a blízkého okolí pro vynikající popis si autor sháněl už o několik dní později po prvním nápadu na román. A právě v hotelu by mělo dojít k jistým okolnostem, jejichž následkem bude nějaké přinucení, aby se Karel Mareš a Veronika Sekerová vzájemně zabili. No, nechme se překvapit!

Jak u Ondřeje Neffa bývá zvykem, navrhnul si pro román i vlastní obálku. Jedná se o koláž, kde je mrtvý člověk naložený ve formaldehydu, který byl součástí výstavy Bodies v pražské Lucerně, a Escherova kresba Relativita. Takže i obálka potvrzuje, že se děj ponese asi ve výše popsaném duchu a příznivci české fantastiky se mohou těšit na první Neffův horor. Možná jeden z prvních u nás vůbec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ondřej Neff si navrhnul obálku pro Celebrity