Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Ondřej Malý, herec z hradeckého Klicperova divadla, získal historicky první Cenu české filmové kritiky za film Pouta

Hradecký herec obdržel na ceremoniálu v Divadle Archa 13. ledna 2011 dvě Ceny české filmové kritiky, a to za Objev roku a hlavní roli ve filmu Radima Špačka Pouta.

Ondřej Malý v Klicperově divadle ve hře Sherlock Holmes Zdroj: klicperovodivadlo.cz

Ondřej Malý na předávání uvedl: „Je to docela paradox získat cenu Objev roku v pětačtyřiceti letech, ale mám to jako dárek k narozeninám.“ Hradecké divadlo spolu s publikem jásá a přeje mu to.

Ve filmu Radima Špačka ztvárnil psychopatického estébáka Antonína Rusnáka, který své práci podřizuje úplně všechno a na ničem mu nezáleží, kromě dívky Kláry, která vábí nejednoho muže. Je jakýmsi ztělesněným rájem v tuhé době komunismu, proto se k ní muži rádi upínají.

Ondřej Malý v Maškarádě 

Ondřej Malý v Hradci hraje už čtrnáctou sezónu a určitě není pro hradecké diváky nováčkem. Na prknech Klicperova divadla ztvárňuje hned několik rolí, a to například v Maškarádě, Odcházení, Sherlocku Holmesovi, Hadriánovi z Římsů, nebo v novince letošního února, Světácích, kteří  budou mít premiéru 19. února od 19:00 hodin. Vladimír Morávek se ujal režie a to naznačuje nevšední zážitek pro hradecké publikum. Uvidíme, jak bude vypadat adaptace tohoto slavného českého filmu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ondřej Malý, herec z hradeckého Klicperova divadla, získal historicky první Cenu české filmové kritiky za film Pouta