Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ondřej Hejma vystoupí s třicetiletým Žlutým psem v knihovně

Martin Peška

Martin Peška

15. 10. 2009

zluty-pesV rámci série koncertních vystoupení s názvem Diví muži na zemi i mimoni se ve čtvrtek 15. října v pražské Městské knihovně představí zpěvák Ondřej Hejma se svou kapelou Žlutý Pes. Ta letos slaví 30 let existence na české hudební scéně.

Ondřej Hejma a jeho šestičlenná skupina Žlutý pes, Zdroj: ArtsMarketing

Ondřej Hejma a jeho šestičlenná skupina Žlutý pes, Zdroj: ArtsMarketing

Podle pořadatelů v Městské knihovně v centru Prahy zazní z úst Ondřeje Hejmy, v současnosti známého především jako porotce SuperStar, hity jako Indiánská dýmka míru, Tráva, Sametová nebo Náruživá.

„Žlutým Psem prošlo nebo s kapelou hrálo od roku 1979 mnoho předních českých muzikantů – od Ivana Hlase přes Davida Kollera až po Emila Viklického. Vydali třináct alb (zatím poslední „Mellow Yellow“), před listopadem 1989 si kapela prošla dobou zákazů,“ připomínají úspěchy skupiny pořadatelé koncertu.

Celý koncertní cyklus, který je rozdělen po jednom koncertu každý měsíc, započal v Městské knihovně v polovině září Karel Plíhal. Ivan Hlas si pozve na svůj koncert do knihovny 19. listopadu Vladimíra Mišíka. Čtvrtým a posledním vystoupením v budově na Mariánském náměstí se stane 10. prosince koncert herce a zpěváka Jana Budaře a jeho skupiny Eliščin Band.

Cyklus koncertů Diví muži na zemi i mimoni vznikl v roce 2006 jako mužský protějšek projektu Rebelující dámy české hudby. Koná se každoročně na podzim ve Velkém sále Městské knihovny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ondřej Hejma vystoupí s třicetiletým Žlutým psem v knihovně