Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Olympijské uniformy: Češi v holínkách překvapili, Rusové pohořeli

Redakce

Redakce

4. 8. 2012

Očekávala se módní kritika. Nakonec čeští reprezentanti v holínkách a uniformách, inspirovaných dílem Františka Kupky, mile překvapili. Který z národů ale na olympiádě módně úplně vyhořel?

FOTO: Olympijské uniformy českého týmu

Olympijské uniformy českého týmu, Zdroj: alpinepro.cz

Kupkova dvoubarevná fuga, představená v roce 1912, letos oslavila sté výtočí a právě z tohoto důvodu byla symbolicky zvolena jako motiv oblečení českých olympioniků.

Nástupová uniforma, kterou sportovci oblékli na zahajovacím ceremoniálu, byla sice lehce překombinovaná, ale sportovní soupravy jsou velmi podařené . Zajímavým prvkem na sakách jsou loga, vyrobená ze Swarovského kamenů.

Holínky překvapily všechny

Co se týče tolik diskutovaných gumáků, šlo snad o nadsázku – přiblížit se anglickému humoru a poukázat na místní deštivé počasí. Pokud  bylo cílem dostat do podvědomí  naši skupinu sportovců, úkol byl zaručeně splněn. České holínky byly údajně druhým nejdiskutovanějším tématem ve světových médiích a o českém humoru psal dokonce i  New York Times.

Uniformy Slováků a Rusů zklamaly

Ruští olympionici se snažili o originalitu halucinogenními svršky předělenými pruhem s nepřehlédnutelným nápisem Russia. Módní stylisty ani diváky nijak neupoutali. Bohužel ani Slováci příliš nenadchli. Jejich uniformy spojující sportovního ducha s tradičními kroji působily příliš venkovansky.

Elegantní Francouzi a Američani v baretech

Na plné čáře určitě zabodovali elegantní a vkusní Francouzi. Jejich oblečení bylo jednoduché, stylové a chic. To samé se čekalo od Italů, kteří ale byli v návrzích Armaniho nudní. Svou dokonalostí, barevným sladěním, nadchla holandská výprava a za uniformy ležérního stylu se jistě nemusel stydět žádný z olympioniků.

Americké uniformy od světoznámého návrháře Ralpha Laurena byly velmi efektní díky baretům, které nás vrátili do dějiště poslední londýnské olympiády roku 1948. V neposlední řadě ukázkové sladění svých národních barev na uniformách předvedla Jamajka.

Olympijské hry v Londýně jsou rozhodně nejmódnější hry v celé sportovní historii. Česká výprava se sice mezi úplný top nevyšvihla, ale dala o sobě nejen díky originálním holínkám vědět.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympijské uniformy: Češi v holínkách překvapili, Rusové pohořeli