28. 2. 2010

Vancouver 2010Co zajímavého se přihodilo v předposlední den olympijských her? Jaké české naděje zazářily, jaké na druhé straně nečekaně klopítly? Nejen to se dozvíte zde.

Znak olympijských her Zdroj: olympic.cz

Symbol olympijských her Zdroj: olympic.cz

Sobota 27. února přinesla v olympijském dění hned několik rozuzlení. Hned od rána se ve Vancouveru odtajňovala otázka na to, jak dopadne na olympiádě společně s hokejem časově nejdelší turnaj. O třetí místo se v curlingu střetly mužské týmy Švédska a Švýcarska. Švýcaři hlavně díky chybě Švéda Edina na konci posledního endu získali bronz. První místo si s přehledem zajistil domácí výběr Kanady vítězstvím nad Nory 6:3.

Ve slalomu jsme měli hned čtyři české naděje. Ondřej Bank byl po prvním kole i s nevýhodou vysokého čísla na velice nadějném šestém místě. Posun na vyšší příčky mu však během rozhodujícího kola proklouzl mezi brankami. Druhé kolo již nezvládl s takovým přehledem jako kolo první a díky několika zaváháním se posunul až na výsledné jedenácté místo. V závodě nečekaně kraloval Ital Razzoli, který se s měkkým povrchem na kanadské sjezdovce dokázal nejlépe sžít.

Druhé místo získala chorvatská legenda Ivica Kostelič. Třetí skončil Švéd Myhrer. Zbylí tři čeští lyžaři Filip Trejbal, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík vylétli z branek už v prvním kole a závod tak nedokončili.

V paralelním obřím slalomu na snowboardu zvítězil Kanaďan Anderson, za ním skončili Rakušan Karl a Francouz Bozzeto. Český reprezentant Šindelář nepostoupil z kvalifikace a obsadil výslednou 28. příčku. Ve stíhacím závodě družstev v mužském rychlobruslení excelovali Kanaďani. Mezi ženami pak dominovaly Němky.

Běh žen na 30 km klasicky se nejlépe vyvedl Polce Kowalczykové. České reprezentantky Nývltová, Janečková, Skalníková zde nijak neoslnily. Skončily hluboko v poli poražených. Lépe se našim barvám vedlo v bobu, kde se česká posádka pod vedením Danileviče posunula o jednu příčku z předešlé třinácté pozice výš. Druhá česká posádka pod vedením Vrby obhájila konečné šestnácté místo. Nejlépe dopadli Američané, druzí skončili Němci a třetí Kanaďané.

Večer se diváci mohli těšit na exhibiční vystoupení těch nejlepších krasobruslařů a na hokejový zápas o třetí místo mezi našimi přemožiteli Finy a Slováky. Finové tento zápas vyhráli 5:3 a z turnaje tak odjedou bronzoví.