Olympiáda 2010: První zápas jsme zvládli: Česko – Slovensko 3:1

Redakce

Redakce

18. 2. 2010

olympijske_kruhyČeské hokejové reprezentaci se podařilo vyhrát první zápas pod olympijskými kruhy, když dnes v utkání hraném od 6 ráno SEČ porazila Slovensko 3:1. Zahajovací utkání se našemu týmu vydařilo, teď záleží na tom, jak se popere s dalšími soupeři. Naším příštím protivníkem bude Lotyšsko, s nímž se utkáme v sobotu o půl druhé ráno.

Souboj Čechů se Slováky byl divácky velmi atraktivní. Především první třetina přinesla strhující tempo, které muselo fanoušky pohltit. První gól padl v 10. minutě zásluhou Patrika Eliáše, který tečoval střelu obránce Blaťáka. V první části už branka nepadla, a tak jsme do šatny odcházeli s jednobrankovým vedením.

Nástup do druhé třetiny však z naší strany nevypadal vůbec dobře. Skóre se měnilo hned na začátku, kdy Slováci vyrovnali na 1:1 díky skvěle namířené střele Gáboríka. Tím byl však gólový účet Slovenska v dnešním utkání uzavřen. Pak už se v prostřední části hry prosadili jen Češi, a to hned dvakrát. Poprvé v 38. minutě zajistil vedení 2:1 Jágr, který byl i u poslední branky dnešního zápasu. Ve 40. minutě poslala česká šedesát osmička puk před bránu, kde jej za záda  gólmana Haláka pohotově doklepl Tomáš Plekanec.

Poslední dvacetiminutovka už změnu stavu nepřinesla. Český tým se soustředil především na bránění a do bezhlavého útoku se raději nepouštěl. Především si hlídal prostor kolem vlastní branky. Slováci se pokoušeli zvrátit stav a několika střelami prověřili pozornost Tomáše Vokouna. Ten však v dnešním zápase chytal v dobré formě a naděje Slovenska na body definitivně ukončil.

Česko – Slovensko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Eliáš (Blaťák, Havlát), 38. Jágr (Červenka), 40. Plekanec (Jágr, Židlický) – 21. Gáborík (Marián Hossa, Demitra)
Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Watson – Losier (oba Kan.), Heyer (USA)
Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0

Česko: Vokoun – Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek – Havlát, Plekanec, Eliáš – Jágr, Červenka, Čajánek – Erat, Krejčí, Fleischmann – M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Slovensko: Halák – Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera – Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa – Pálffy, Stümpel, Gáborík – Zedník, Handzuš, Bartečko – Radivojevič, Kopecký, Cibák. Trenéři: Ján Filc, František Hossa a Lubomír Pokovič.