Menu
TOPZINE.cz
Sport

Olympiáda 2010: Před zápasem: Česko – Lotyšsko

Redakce

Redakce

19. 2. 2010

eliasZ pátku na sobotu se odehraje druhý zápas české hokejové reprezentace, ve kterém se náš výběr střetne s hráči Lotyšska. Rozhodně se vyplatí si přivstat nebo ponocovat, protože případná výhra může mnoho napovědět o dalším vývoji turnaje. Slováci totiž porazili Rusy na nájezdy, a pokud pokoříme Lotyše, stačila by nám k vítězství ve skupině remíza s Ruskem.

Zdroj: www.olympic.cz

Patrik Eliáš Zdroj: www.olympic.cz

Českému výběru se v minulosti podařilo třikrát nad Lotyšském vyhrát, poslední měření sil na MS 2006 v Rize však skončilo nerozhodně 1:1. Papírově slabší soupeř může favorita značně potrápit, o čemž se ostatně přesvědčili Kanaďané, kteří se v zápase proti Švýcarům postarali o první překvapivý výsledek na olympiádě, když zvítězili až na nájezdy.

Lotyši se budou snažit vycházet zejména ze zajištěné obrany, a tak lze očekávat jiný obraz hry než v zápase se Slovenskem. Český tým by se měl zlepšit ve využívání přesilových her, protože dnešní souboj může právě tato herní situace rozhodnout. Kouč Růžička připustil, že možná sáhne ke změnám ve složení útoků.

Lotyšsko se bude snažit odčinit svou vysokou prohru s Ruskem 8:2. Češi chtějí navázat na výhru nad Slovenskem. Jak to nakonec dopadne? To se dozvíte už brzy.

Sestavy, v jakých týmy nastoupily v minulém utkání:

Lotyšsko
Masalskis – Rekis, Pujacs, Skrastings, Redhlis K., Lavinš, Galvinš, Bartulis, Sotnieks – Vasilevs, Niživijs, Cipulis – Sprunkts, Karsums, Ankipans – Darzinš, Redhlis M., Sirokovs – Daugavinš, Berzinš, Meija

Česko
Vokoun – Židlický, Kuba, Kubina, Hejda, Kaberle, Polák, Z. Michálek, Blaťák – Havlát, Plekanec, Eliáš – Čajánek, Červenka, Jágr – Fleischman, Krejčí, Erat – Rolinek, Vašíček, M. Michálek

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympiáda 2010: Před zápasem: Česko – Lotyšsko