Menu
TOPZINE.cz
Sport

Olympiáda 2010: Nepřítel ve Vancouveru? Počasí!

Redakce

Redakce

14. 2. 2010

hlava_hajek_koudelkaKdyž se řeknou zimní olympijské hry, většina lidí si představí sníh. Ve Vancouveru však místo sněhových vloček padají dešťové kapky a průměrná teplota během olympijského turnaje má být 4,8 stupňů. Očekávají se teploty zhruba jeden nebo dva stupně nad průměrem a asi devět deštivých dnů.

Zdroj: www.olympic.cz

Skokané Lukáš Hlava, Antonín Hájek, Roman Koudelka (zleva), Zdroj: www.olympic.cz

Sněhová situace ve Vancouveru je dána jeho přímořskou polohou. Je prvním městem ležícím přímo u moře, které pořádá zimní olympiádu. Rychlobruslaři si dokonce zazávodí na trati ležící v úrovni hladiny moře.

Sportovce pochopitelně nečeká nic jednoduchého, závodění v dešti není zrovna příjemné, o čemž se mohli přesvědčit skokané během svého čtvrtečního tréninku. S absencí sněhu a deštivým počasím se však dalo počítat, Vancouver má jedno z nejmírnějších podnebí v Kanadě.

Příroda nepomůže, tak si musí pořadatelé pomoct sami. Sníh do kopců Cypress Hills, kde mají závodit snowboardisté a akrobatičtí lyžaři, dovezly kamiony a helikoptéry.

Pokud se počasí neumoudří, budou mít pořadatelé co dělat, aby zajistili pro závodníky kromě sněhu i kvalitní podmínky. Jestli se objeví mlha, vážně to ohrozí některé soutěže, především skokanské disciplíny.

Nezbývá než doufat, že klimatické podmínky neohrozí výkony sportovců a nezabrání tak kvalitní divácké podívané.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olympiáda 2010: Nepřítel ve Vancouveru? Počasí!