OLDstars opět zahrají v Celetné. Přináší Mayerburgovu Tvář v ohni

FOTO: Tvář v ohni_1

Současný dramatický text Tvář v ohni zpracovali OLDstars a přichází s ním do Celetné. Pražské divadlo, které studentský soubor pravidelně hostí, nabídne drama Maria von Mayerburga premiérově v neděli 11. srpna.

FOTO: Tvář v ohni_1
Normalita je prý nejtěžším hereckým úkolem. Zdroj: Jakub Fulín, OLDstars

V záplavě lehkých letních komedií nabízí OLDstars svým divákům alternativu v podobě analýzy jedné rodiny. Drama zachycuje příběh rodiny, na kterém ukazuje nejen tradiční konflikt generací, ale hlavně souboj jedinců.

Představitelé ústřední dvojice se shodují, že jde o naprosto běžnou rodinu. „Kurt není ani postižený, ani alkoholik, ani feťák, ani zoofil. Je to taková běžná rodina,“ říká představitel Kurta Matyáš Řezníček. Anna Peřinová ho doplňuje: „Právě ta normalita je nejtěžším hereckým úkolem.“

FOTO: Tvář v ohni_2
OLDstars nastudovali současné německé drama.

Inscenaci doplňuje scénická hudba Václava Borůvky Valtra, který opatřil jednotlivé postavy expresivními motivy. O scénografii se postarala Dominika Lippertová a vše dohromady propojil režisér Tomáš Staněk.

Spolupráce OLDstars s Divadlem v Celetné funguje úspěšně už nějakou dobu. Šéf marketingové sekce OLDstars Daniel Brátka i principál Divadla v Celetné Jakub Špalek se shodují, že jejich pojetí divadla je podobné a díky tomu úspěšně spolupracují nejen při příležitostných hostováních, ale také například při Festivalu studentských divadel v Celetné.

Tvář v ohni, OLDstars v Divadle v Celetné, autor: Maria von Mayerburg, režie: Tomáš Staněk, hrají: Anna Peřinová, Matyáš Řezníček, Jitka Foltýnová, Martin Satoranský/Jeník Tyl a další

Premiéra: neděle 11. srpna

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kateřina Valalik Čermáková

Narodila se v září 1989 v Hořicích, vystudovala Lepařovo gymnázium v Jičíně a pak studovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Bylo jí to málo, tak si přibrala ještě divadelní a filmovou vědu tamtéž. S redakcí Topzine.cz spolupracuje od listopadu 2011 a přispívá do rubriky Divadlo. Od září 2012 rozčilovala své kolegy jako zástupkyně editorky, od června 2013 je rozčiluje ještě víc jako editorka rubriky.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*