OLDstars opět zahrají v Celetné. Přináší Mayerburgovu Tvář v ohni

Současný dramatický text Tvář v ohni zpracovali OLDstars a přichází s ním do Celetné. Pražské divadlo, které studentský soubor pravidelně hostí, nabídne drama Maria von Mayerburga premiérově v neděli 11. srpna.

FOTO: Tvář v ohni_1
Normalita je prý nejtěžším hereckým úkolem. Zdroj: Jakub Fulín, OLDstars

V záplavě lehkých letních komedií nabízí OLDstars svým divákům alternativu v podobě analýzy jedné rodiny. Drama zachycuje příběh rodiny, na kterém ukazuje nejen tradiční konflikt generací, ale hlavně souboj jedinců.

Představitelé ústřední dvojice se shodují, že jde o naprosto běžnou rodinu. „Kurt není ani postižený, ani alkoholik, ani feťák, ani zoofil. Je to taková běžná rodina,“ říká představitel Kurta Matyáš Řezníček. Anna Peřinová ho doplňuje: „Právě ta normalita je nejtěžším hereckým úkolem.“

FOTO: Tvář v ohni_2
OLDstars nastudovali současné německé drama.

Inscenaci doplňuje scénická hudba Václava Borůvky Valtra, který opatřil jednotlivé postavy expresivními motivy. O scénografii se postarala Dominika Lippertová a vše dohromady propojil režisér Tomáš Staněk.

Spolupráce OLDstars s Divadlem v Celetné funguje úspěšně už nějakou dobu. Šéf marketingové sekce OLDstars Daniel Brátka i principál Divadla v Celetné Jakub Špalek se shodují, že jejich pojetí divadla je podobné a díky tomu úspěšně spolupracují nejen při příležitostných hostováních, ale také například při Festivalu studentských divadel v Celetné.

Tvář v ohni, OLDstars v Divadle v Celetné, autor: Maria von Mayerburg, režie: Tomáš Staněk, hrají: Anna Peřinová, Matyáš Řezníček, Jitka Foltýnová, Martin Satoranský/Jeník Tyl a další

Premiéra: neděle 11. srpna

OLDstars opět zahrají v Celetné. Přináší Mayerburgovu Tvář v ohni
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*