Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

OLDstars opět pohřbí krále Hamleta. Potřetí se vrací na Helfenburk

Již potřetí se letos vrátí na Helfenburk studentská skupina OLDstars. V rámci víkendového festivalu mohou jejich příznivci stejně jako další diváci zhlédnout velkou část repertoáru i další projekty spřátelených skupin.

FOTO: Hamlet na Helfenburku 2013_1

OLDstars se potřetí vrací na Helfenburk. Zdroj: OLDStars

Letos ožije Helfenburk divadelním děním v termínu od 11. do 13. července. Na první trailer k letošním reprízám se ale můžete podívat už nyní.

Hlavním bodem programu jsou i letos tři reprízy Hamleta, nastudovaného přímo pro hradní prostory. Shakespearovo drama upravili OLDstars pro zříceninu již v loňském roce.

Ještě o rok dříve uspořádali Hostinu na Helfenburku. Výtěžek z loňského vstupného věnovali na rekonstrukci zříceniny a stejný záměr mají i letos. I přes nepřízeň počasí vloni vybrali přes 50 000 korun.

Aby byl letošní ročník v něčem nový, plánují OLDstars odehrát premiéry dvou inscenací. Ty budou moct v Praze diváci vídat od nové sezony. Také rozšiřují hrací prostory, takže se bude hrát na několika místech a opakovaně.

Program je připraven i pro rodiče s dětmi. Spřátelené soubory z Prahy i jižních Čech nabídnou například představení O třech prasátkách, Bubáčci a strašidla nebo Petřík. Poslední zajímavostí pak je noční promítání filmů.

FOTO: Hamlet na Helfenburku 2013_2

S Hamletem budou opět vybírat na rekonstrukci hradu.

Na největší české zřícenině tak můžete strávit celý víkend, včetně přenocování na hradním nádvoří a snídaně na hradbách. Veškeré zázemí je zajištěno.

„Dovezeme pitnou vodu a mobilní toalety. V provozu bude stánek s občerstvením. Jednáme také o zajištění autobusového svozu diváků z Bavorova a Vodňan,“ osvětlil produkční festivalu Petr Smyczek.

I když byl Hamlet adaptován speciálně pro zříceninu hradu, OLDstars odehráli na podzim tři divácky úspěšné reprízy také v památníku na Vítkově. Hamleta na Vítkově vidělo víc než 450 diváků.

11. – 13. července 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

OLDstars opět pohřbí krále Hamleta. Potřetí se vrací na Helfenburk