OLDstars opět pohřbí krále Hamleta. Potřetí se vrací na Helfenburk

FOTO: Hamlet na Helfenburku 2013_1
OLDStars se potřetí vrací na Helfenburk. Zdroj: OLDStars

Již potřetí se letos vrátí na Helfenburk studentská skupina OLDstars. V rámci víkendového festivalu mohou jejich příznivci stejně jako další diváci zhlédnout velkou část repertoáru i další projekty spřátelených skupin.

FOTO: Hamlet na Helfenburku 2013_1
OLDstars se potřetí vrací na Helfenburk. Zdroj: OLDStars

Letos ožije Helfenburk divadelním děním v termínu od 11. do 13. července. Na první trailer k letošním reprízám se ale můžete podívat už nyní.

Hlavním bodem programu jsou i letos tři reprízy Hamleta, nastudovaného přímo pro hradní prostory. Shakespearovo drama upravili OLDstars pro zříceninu již v loňském roce.

Ještě o rok dříve uspořádali Hostinu na Helfenburku. Výtěžek z loňského vstupného věnovali na rekonstrukci zříceniny a stejný záměr mají i letos. I přes nepřízeň počasí vloni vybrali přes 50 000 korun.

Aby byl letošní ročník v něčem nový, plánují OLDstars odehrát premiéry dvou inscenací. Ty budou moct v Praze diváci vídat od nové sezony. Také rozšiřují hrací prostory, takže se bude hrát na několika místech a opakovaně.

Program je připraven i pro rodiče s dětmi. Spřátelené soubory z Prahy i jižních Čech nabídnou například představení O třech prasátkách, Bubáčci a strašidla nebo Petřík. Poslední zajímavostí pak je noční promítání filmů.

FOTO: Hamlet na Helfenburku 2013_2
S Hamletem budou opět vybírat na rekonstrukci hradu.

Na největší české zřícenině tak můžete strávit celý víkend, včetně přenocování na hradním nádvoří a snídaně na hradbách. Veškeré zázemí je zajištěno.

„Dovezeme pitnou vodu a mobilní toalety. V provozu bude stánek s občerstvením. Jednáme také o zajištění autobusového svozu diváků z Bavorova a Vodňan,“ osvětlil produkční festivalu Petr Smyczek.

I když byl Hamlet adaptován speciálně pro zříceninu hradu, OLDstars odehráli na podzim tři divácky úspěšné reprízy také v památníku na Vítkově. Hamleta na Vítkově vidělo víc než 450 diváků.

11. – 13. července 2013

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kateřina Valalik Čermáková

Narodila se v září 1989 v Hořicích, vystudovala Lepařovo gymnázium v Jičíně a pak studovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Bylo jí to málo, tak si přibrala ještě divadelní a filmovou vědu tamtéž. S redakcí Topzine.cz spolupracuje od listopadu 2011 a přispívá do rubriky Divadlo. Od září 2012 rozčilovala své kolegy jako zástupkyně editorky, od června 2013 je rozčiluje ještě víc jako editorka rubriky.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*