Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Okurková sezóna je v plném proudu, literatura však trvá

Redakce

Redakce

1. 8. 2010

KOLÁŽ: Psací potřebySkončil Měsíc autorského čtení, literatury chtiví blázni si však i tak přijdou na své. Český rozhlas Vltava nabízí pořad o Ivanu Blatném, Festival nad řekou zase různé filmové adaptace knižních děl. Anebo byste raději vyrazili na výstavu?

KOLÁŽ: Psací potřeby

Čím si tu básničku napíšu dnes?, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

Moravské galerii můžete od 23. července navštívit výstavu nazvanou „Big Mag – alternativní časopisy v České republice po r. 1989.“ Mezi exponáty najdete časopisy, jež vyšly jednou a potom už nikdy, ale i periodika vyloženě kultovní. Expozice bude v Husově 18 k vidění až do 3. října.

Kulturní pátek

Foto: Letadlo ČSA

Boing společnosti ČSA, Zdroj: Martin Kroa, Topzine.cz

Nečetli jste Cestu kolem světa za osmdesát dní a máte rádi filmové adaptace? V tom případě se vydejte 4. srpna do Písku na Festival nad řekou. Stejnojmenný film Michaela Andersona se tu bude promítat od 15.30. Dodejme ještě, že film byl natočen roku 1956.

K dvacátému výročí smrti básníka Ivana Blatného připravil David Vaughan, redaktor anglického vysílání Českého rozhlasu, pořad přinášející méně či více známé podrobnosti z autorova života. Ve středu 4. srpna se tak na rozhlasových vlnách můžete setkat třeba s hlasem Taťány Medvecké či Ivana Řezáče. Na ČRo3-Vltava od 21:45.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Okurková sezóna je v plném proudu, literatura však trvá