Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ohne Dich: Perla mezi názvy!

Eva Mácová

Eva Mácová

7. 3. 2010

Není mnoho univerzálně použitelných názvů, které se vám postarají o pozornost potencionálního publika. Ohne Dich (Bez tebe) mezi ně rozhodně patří!

Selig, Zdroj: motor.de

Selig, Zdroj: motor.de

Selig. Skupina, která nazpívala cover známé Knockin‘ on Heaven’s Door ke stejnojmennému filmu o dvou nevyléčitelně nemocných, jejichž posledním přáním je dostat se k moři. A nyní také skupina, od které si ostatní půjčují její geniální píseň a vytváří k ní různé alternativy.

Není snad nikdo, kdo by v Německu neznal Rosenstolz. Jednak díky spoustě ocenění, která za ta léta posbírali, a také kvůli jejich chytlavým textům a melodiím. Ne, tato skupina opravdu nemá pádný důvod půjčovat si cizí hity. Přesto to udělali a představili tak svému širokému publiku kousek, který vás v jejich interpretaci donutí zastavit se a poslechnout si ho až do konce.

Název Ohne dich zvolila pro svůj výtvor i poprocková hvězdička Christina Stürmer, která od roku 2003 platí za jednu z nejpopulárnějších zpěvaček Rakouska. Tenkrát se veřejnosti zalíbilo její první album Freier Fall a na něm její dosud zřejmě nejúspěšnější hit Ich lebe.

Silbermond vyrazili do boje se svou první komerčně úspěšnou písní Symphonie a od té doby už sbírali sošky, Echa a Comety. Na popové scéně se pohodlně uvelebili a ještě dlouho je odtam nikdo nedostane. Ač má většina jejich alb skoro stejnou podobu, jsou to příjemné odpočinkové skladby se svižným rytmem.

Album Reise, Reise bylo pro Rammstein, stejně jako mnoho ostatních, velmi úspěšným. Co píseň, to hit. Mezi ně se řadí i Ohne Dich. Balada s lehce roztahaným skoro šestiminutovým klipem, při kterém se vám může stát, že v půlce usnete. A nic na tom nezmění ani dojemný výlet šestice horolezců čarokrásnou krajinou.

Ač se drtivá část Ohne-dich-písní řadí k dojákům pojednávajícím buď o trápení s láskou nebo o oslavování rozchodu, najde se tento titul i v jiných hudebních stylech než jen v popu. Eisbrecher jsou toho živoucím důkazem.

A nakonec německý rap. Existuje, je skvělý a žádná jazyková bariéra ani neohebnost slov se nekoná. Käseone feat P-Tr!xXx vám to dokážou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ohne Dich: Perla mezi názvy!