Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Ohlédnutí za rokem 2010 v Zoo Praha. Nově narozená mláďata i nové expozice

Redakce

Redakce

27. 1. 2011

Nestihli jste návštěvu pražské zoo v roce 2010? Jste zvědaví, jaké zde během loňského roku proběhly změny? A že jich nebylo málo. Nové pavilony, narozená mláďata, vylepšená struktura služeb. Jaké novinky přinesl rok 2010 v Zoo Praha?

FOTO: Slonice v ZOO

Slonice v ZOO, Zdroj: zoozlin.eu

Během loňského roku měli návštěvníci šanci přivítat na tisíc nově narozených mláďat. Z těch, kterých si pražská zoo váží nejvíce, bychom mohli jmenovat například guerézu pláštíkovou, kterou se podařilo odchovat teprve po 24 letech, leguána egyptského, který se vylíhl jako 100. v pořadí nebo gorilí mládě Kiburiho. Úspěšně se podařilo odchovat v Zoo Praha také první želvu egyptskou, dva samečky žirafy Rothschildovy a 20 varanů komodských narozených v září roku 2010.

Zejména díky těmto přírůstkům vystoupala roční návštěvnost na 1 185 320 návštěvníků. Oproti roku 2009 došlo ale k poklesu návštěvnosti zhruba o 9 %, což bylo způsobeno zejména nepříznivým počasím v jarních a letních měsících.

Novinky loňského roku

Mimo nově narozená mláďata zde návštěvníci mohli obdivovat také nové druhy, které byly do pražské zoo převezeny v průběhu minulého roku. Jedná se o tapíry čabrakové, gorily nížinné Bikiry či orangutana sumaterského Padanga. Lepší život přislíbila Zoo Praha také slonům, hrochům a antilopám. Těm začali budovat v průběhu minulého roku nové domovy. Mimo jiné byla otevřena nová expozice Ptačí mokřady, kde se lidé mohou těšit například na člunozobce africké.

Máte pocit, že jste si toho nechali hodně ujít? Nezoufejte. I rok 2011 bude plný novinek a překvapení. Pražská zoo letos slaví 80. výročí. Přijďte tedy podpořit Zoo Praha a její mnohaletou snahu za lepší život zvířatům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ohlédnutí za rokem 2010 v Zoo Praha. Nově narozená mláďata i nové expozice