Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ohlédnutí se za loňským festivalem Mental power 2009

Pokud ještě váháte, zda letos navštívit festival Mental power, můžeme vám pomoci malým ohlédnutím za loňským rokem. Dost věcí zůstává stejných (např. kapela Nightwork a tvář festivalu Tatiana Vilhelmová), takže pokud vám to takto vyhovuje, není co řešit.

Mental Power 2009, Zdroj: mentalpower.cz

Loni festival trval tři dny, navštívilo jej více než tisíc diváků a zúčastnilo se jej celkem 17 organizací z celé České republiky i ze zahraničí. Dva večery byly vyhrazeny promítání soutěžních filmů, představení všech účastníků, autogramiádám (ne)herců a následným koncertům umělců, kteří sympatizují s myšlenkou festivalu (kapely Nightwork a Děda Mládek Illegal Band).

Jednotlivými večery provázeli mladí herci – absolventi JAMUBarbora Kouklíková a Radovan Švec. Celý festival byl uzavřen slavnostním galavečerem, jímž provázel moderátor Tomáš Hanák. Toto slavnostní zakončení obsahovalo nejen předání cen, ale také entrée na červeném koberci, po němž mohli hvězdně projít všichni (ne)herci společně s porotou v čele s režisérkou Věrou Chytilovou.

Byly představeny nominace (pro každou kategorii 3) a v rámci doprovodného programu se na pódiu setkali jak účinkující s mentálním a kombinovaným postižením, tak účinkující bez postižení.

Mental Power 2009, Zdroj: mentalpower.cz

Kdo byl v porotě?

V porotě loňského ročníku zasedly osobnosti různých uměleckých i odborných zaměření: režisérka Věra Chytilová (předsedkyně poroty), herečka Tatiana Vilhelmová, textař Michal Horáček, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením v ČR Václav Krása, producent Petr Vachler, herečka Eva Holubová, šéfredaktorka časopisu Plus 21 Anna Kopecká, ředitel centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján a ředitel centra ARPIDA Jiří Jankovský.

Na slavnostním galavečeru každý z porotců předal jednu z cen, které byly uděleny v 10 kategoriích: nejlepší kamera, nejlepší scénář, nejlepší ženská vedlejší role, nejlepší mužská vedlejší role, nejlepší ženská hlavní role, nejlepší mužská hlavní role, nejlepší mluvené slovo, cena Taťány Kuchařové, zvláštní cena poroty a nejlepší film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ohlédnutí se za loňským festivalem Mental power 2009