Menu
TOPZINE.cz
Sport

Odrazují vás mýty od hraní golfu? Nevěřte jim!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

28. 11. 2019

Ještě před pár lety jsme golf sledovali jen v televizi nebo se o něj pokoušeli na displeji počítače v některé z online her. Dnes si můžeme jít zahrát kdykoli nás napadne, často nás ale brzdí obavy nebo různé mýty, které tento sport provází. Zahoďte strach a vyrazte na hřiště, golf si zamilujete.

V zámoří patří golf mezi opravdu rozšířené sporty a je oblíbený u všech, bez ohledu na pohlaví nebo věk. Je skvělým odreagováním na čerstvém vzduchu, učí vás soustředění a trpělivosti a přesto ho doprovází mnoho názorů a mýtů, které nemají s realitou moc společného. Jeho oblíbenost ale stále stoupá, golfové hole se v českých domácnostech objevují stále častěji a ne všem mýtům se dá věřit. Které dva jsou ty nejčastější?

Hra jen pro bohaté

Nejčastější představa o golfu je hra pro bohaté manažery a obchodníky, kteří na greenu při odpalu vyřeší kontrakty za stamiliony a poté spokojeně odjedou do své honosné vily. I manažeři hrají golf, ale na hřišti je potkáte stejně jako mnoho dalších zaměstnání. Hra je klidná a umožňuje konverzaci, proto spolu často po greenu chodí obchodní partneři nebo přátelé, protože mají klid. Třeba při fotbalu nebo tenisovém zápasu možnosti ke konverzaci nejsou a proto je golf vyhledávaný i při pracovních povinnostech. Dobré vztahy s obchodními partnery jsou vždy přínosem a tak není nutné každé setkání řešit jen v zasedací místnosti, ale pomůže i si vzít golfové vybavení a přesunout schůzku na golfové hřiště.

Vybavení je drahé

K většině sportů alespoň nějaké vybavení potřebujete a tak může být vstupní investice trochu vyšší. To na golf lze sehnat za rozumné částky, golfový bag včetně celého setu holí vás nebude stát ani deset tisíc. Což je stejně nebo spíše méně, než musíte investovat do nových lyží a bot. Vybavení vám vydrží mnoho let a tak jsou další investice už jen v řádu stokorun. V republice je mnoho hřišť a liší se i cenou, stačí si tak vybrat to nejbližší nebo nejlevnější.

Nenechte se od krásné hry, kterou golf beze sporu je, odradit jen proto, že jse slyšeli některý z mýtů. Provází ho nejen tyto dva, ale setkat se můžete i s dalšími, které většinou také nejsou založeny na pravdě. Ideální je udělat si svůj názor a vyrazit na hřiště se s golfem seznámit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odrazují vás mýty od hraní golfu? Nevěřte jim!