Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Odhalte tajemství mezi mužem a ženou nebo se seznamte s novinářem Karlem Hvížďalou

Redakce

Redakce

23. 1. 2011

FOTO: Karel Hvížďala

Poslední lednový týden je kulturními akcemi téměř nabitý. Na pár z nich vás zveme i my. Jména slavných osobností mluví za vše – Max Brod a odhalení jeho pamětní desky v jeho rodném domě a autogramiáda Karla Hvížďaly. Pro ty, kteří se přece jen raději obracejí do svého nitra, doporučujeme přednášku o mezilidských vztazích Ty a já.

FOTO: Karel Hvížďala

Karel Hvížďala, Foto: Kateřina Ciborová, Topzine.cz

Společnost Franze Kafky vás srdečně zve na slavnostní odhalení pamětní desky Maxi Brodovi na jeho rodném domě. Bude se konat ve středu 26. ledna v 15 hodin na adrese Haštalská 25, Praha 1, Staré město. Max Brod patřil k nejvýznamnějším osobnostem německy psané literatury v Praze. Svou tvorbou zasáhl do středoevropského kulturního dění první poloviny 20. století. Mezi jeho díla patří například Smrt mrtvým, Zámek Norneppyge, Česká služka, Židovky, Úděl Žida, Osudný rok či Boj o pravdu.

Ve středu 27.ledna pro vás Městská knihovna v Praze připravila poslední přednášku z trilogie na téma Jak se vypořádat se vztahy a nenechat se srazit na kolena. Bude se konat od 19 hodin v Malém sále Ústřední knihovny. Tentokrát bude přednáška o nesmrtelném tématu Ty a já. Tajemství mezi mužem ženou, černé skříňky obou pohlaví, co muže odrazuje, tři mužské záhady tajemství komunikace mezi mužem a ženou. Těmito otázkami se bude zabývat přednášjící PhDr. Iva Voglová.

Tip pro začínající novináře!

V Paláci knih Luxor na Václavském náměstí můžete ve čtvrtek 27. ledna navštívit autogramiádu spisovatele a novináře Karla Hvížďaly k jeho knize Interview. Autor vydal na dvacet knižních rozhovorů, v nichž zůstává v pozadí za těmi, které zpovídá, ale v této knize tentokrát odkrývá sám sebe. Interview lze číst jako učebnici žurnalistického řemesla a zároveň jako působivý portrét angažovaného člověka, který se nedovede spokojit s neutěšeným stavem české společnosti, politiky a demokracie. Autogramiádu pořádá nakladatelství Portál a bude se konat od 17 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odhalte tajemství mezi mužem a ženou nebo se seznamte s novinářem Karlem Hvížďalou