Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Odhalení pamětní desky Olgy Havlové. Fotogalerie uvnitř!

Redakce

Redakce

1. 2. 2010

odhaleni_desky_o_havlove_14Slavnostní odhalení pamětní desky paní Olgy Havlové proběhlo na Senovážném náměstí v Praze ve středu 27. ledna. Stalo se tak u příležitosti dvacátého výročí založení Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) a zároveň jako vzpomínková akce ke dni úmrtí Olgy Havlové. Akce se zúčastnil bývalý prezident Václav Havel, předsedkyně správní rady VDV Dana Němcová a člen správní rady VDV biskup Václav Malý.

Václav Havel při odhalování pamětní desky Olgy Havlové. Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Václav Havel při odhalování pamětní desky Olgy Havlové. Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Ředitelka VDV Milena Černá ve svém projevu vysvětlila důvod odhalení pamětní desky: „Olze Havlové se podařilo vybudovat první a významnou nadaci v období po pádu totality. Přejeme si, aby se jméno Olgy Havlové nevytratilo, a dbáme o její odkaz.“ Předsedkyně správní rady VDV Dana Němcová k tomu dodala: „Olga byla nesmírně empatickou a zároveň velice racionálně uvažující osobností. Dokázala vnímat potřeby ostatních a nabídnout potřebnou pomoc. Výbor dobré vůle se vždycky řídil vštípenou zásadou Olgy okamžité a účinné pomoci na straně jedné a otevírání nových témat a iniciování systematických změn na straně druhé.“

Olga Havlová vždy dbala na odborný přístup při posuzování žádostí a na účelné využití každého nadačního příspěvku, na pohotové poskytování pomoci a udržování kontaktů s dárci i obdarovanými a těmito principy se nadace řídí dodnes. Poslední akcí VDV, které se Olga Havlová mohla osobně zúčastnit na veřejnosti, bylo převzetí minibusu Sunshine coach značky Ford, určeného pro dopravu dětí s postižením dne 19. října 1995 na Pražském hradě. Poté Olga Havlová mohla činnosti nadace sledovat pouze zpovzdálí, ale až do svých posledních dnů projevovala silný osobní zájem o aktuální dění v nadaci a v občanské společnosti.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odhalení pamětní desky Olgy Havlové. Fotogalerie uvnitř!