Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Odborníci na sociální problematiku budou diskutovat v Počernicích

Redakce

Redakce

9. 9. 2010

Praha 20Letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení, což má pomoci zvýšení povědomí veřejnosti o této problematice. K tomu samému chce napomoci i konference Evropa pro občany – Občan pro Evropu, která se bude konat příští týden v Horních Počernicích.

Praha 20

Zdroj: chvalskyzamek.cz

Zdá se vám téma chudoby a sociálního vyloučení v EU neaktuální? V tom případě vězte, že osmdesát milionů Evropanů žije v nejistotě a takových podmínkách, které běžně považujeme za takříkajíc nestandardní. A téměř jedna šestina Evropanů má tak nízké příjmy, že si nemůže dovolit uspokojit ani své základní životní potřeby.

Evropa pro občany…

…občan pro Evropu. Základní myšlenka mezinárodní konference, která se bude konat 17. a 18. září v Chvalském zámku, vychází z principu partnerství a solidarity  a chce podnítit občanskou společnost, aby se o tuto problematiku zajímala a sama se v této oblasti angažovala.

Na konferenci je možné se přihlásit elektronicky do 10. září 2010, bližší info na webových stránkách městské části. Konferenční poplatek činí 500 Kč.

Konference, kterou pořádá městská část Horní Počernice ve spolupráci s českým centrem PEN Klubu, se zúčastní například bývalá poslankyně Parlamentu ČR Michaela Šojdrová, PhDr. Markéta Sedláčková, PhDr. Anna Arnoldová, PhDr. Karel Schwarz, mezi zahraničními hosty budou osobnosti zabývající se státní správou i regionální politikou třeba ve Francii či Německu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Odborníci na sociální problematiku budou diskutovat v Počernicích