Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Od března opět do Malostranské besedy!

Redakce

Redakce

18. 3. 2010

Po tříleté rekonstrukci se tento specifický pražský kulturně-společenský prostor opět otevřel návštěvníkům. Po únorových zkušebních koncertech program hudebního a divadelního klubu oficiálně zahájili Cimrmani.

Foto: Ivana Motýlová

Malostranská beseda. Foto: Ivana Motýlová, Topzine.cz

Jsem rád, že se rekonstrukce zdařila a tato budova bude moci pokračovat ve své stoleté tradici kulturního centra,“ řekl primátor hlavního města Prahy Pavel Bém na neformálním otevření Malostranské besedy ve čtvrtek 18. února 2010.

Při rozsáhlé rekonstrukci této pozdně renesanční budovy probíhaly zejména restaurátorské práce a dále nezbytné stavební úpravy pro zlepšení statiky objektu a jeho bezbariérové zpřístupnění.

Víceúčelový prostor Malostranské besedy zahrnuje galerii, která se primárně zaměřuje na autorské výstavy českých umělců, hudební a divadelní klub, videokavárnu s trick barem a dále kavárnu, restauraci a pivnici.

Zdroj: Zdjc.cz

Divadlo Járy Cimrmana. Zdroj: zdjc.cz

Slavnostního otevření Malostranské besedy se ujalo Divadlo Járy Cimrmana se svým Aktem.  Na tradici klubové scény této instituce navázal také hudební a divadelní klub. Do nové éry tak vstoupil s pestrou nabídkou různých hudebních žánrů v podání Bílé nemoci, Xindl-X, Petra Koláře a dalších. S klasikou se představil Okamžitý filmový orchestr Varhana Orchestroviče Bauera a nechyběl ani zástupce world music kapela Terne čhave.

Do konce března vystoupí ve znovuotevřené Malostranské besedě například ještě Ivan Hlas Trio (19.3.), Originální pražský synkopický orchestr (22.3.), Jan Spálený  a ASPM (23.3.), Sto zvířat (24.3), Lili Marlene (27.3.) či kapela Neřež (30.3.). Na podobně pestrou nabídku divadelních, tanečních a hudebních vystoupení se však návštěvníci mohou těšit i v následujících měsících!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Od března opět do Malostranské besedy!