Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ochutnávka literárních novinek i návrat k osvědčeným titulům. To vše tento týden

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

16. 2. 2011

FOTO: Miloslav Stingl

Na co se mohou tento týden těšit mimopražští milovníci literatury? Mezi všemi lahůdkami jsme pro vás vybrali různorodé akce od scénického čtení druhého vydání románu Emila Hakla, besedy a autogramiády spisovatelky Simony Monyové, až po křest knihy s krajně zneklidňujícím názvem 2012 Mayové, jejich civilizace a zánik světa. Doufáme, že ochutnávka tohoto týdne uspokojí i ty největší literární labužníky.

FOTO: Miloslav Stingl

Miloslav Stingl při křtu své knihy, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

V rámci scénických čtení projektu LiStOVáNí se tentokrát mohou diváci těšit na představení titulu Intimní schránka Sabriny Black – Final Cut autora Emila Hakla. Členové činohry městského divadla Brno prolistují  přepracované druhé vydání Haklovy knihy ve středu 16. února v 19 hodin v kavárně U Notáře (Sázavská 430, Havlíčkův Brod).

Nejdříve divočina a potom konec světa?

Ve čtvrtek 17. února od 16 hodin vás zveme na autogramiádu nové knihy Citová divočina brněnské spisovatelky Simony Monyové v Knihkupectví Beta Dobrovský (Joštova 6, Brno). S podepsanou knihou se pak můžete od půl šesté odebrat do přilehlé kavárny  na besedu s autorkou. Pokud nestihnete brněnské setkání s touto úspěšnou spisovatelkou, máte možnost navštívit besedu ve stejný čas o dva dny později ve Špindlerově Mlýně (Dům služeb, Městská knihovna, Svatopetrská 278).

Hned několik knižních akcí v jednom chodu nabízí ostravský Dům knihy Librex (Smetanovo náměstí) 21. února od 17 hodin. Ivo Vondrák a Jiří Kráčalík pokřtí knihu 2012 Mayové, jejich civilizace a zánik světa cestovatele, etnografa a spisovatele Miloslava Stingla. Při této příležitosti proběhne také autogramiáda, beseda a projekce filmu. Rozhovor s autorem knihy si můžete přečíst na našich stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ochutnávka literárních novinek i návrat k osvědčeným titulům. To vše tento týden