Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Očekávaný díl Twilight ságy v ČR nebude. Je moc drahý!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

17. 5. 2011

!Exkluzivně!Čtvrtý díl ságy Twilight se podle dosavadních zpráv možná nebude promítat v České republice. Co si počnou mladé fanynky? A proč distributoři odmítají takový tahák na peníze? Topzine.cz pro vás zjistil exkluzivní informace!

Edward a Bella dosouložili. Alespoň v Česku, Zdroj: distributor filmu

První část Rozbřesku, čtvrtého dílu Twilight ságy, možná nebude v českých kinech. Může za to jeho příliš vysoká cena, kterou čeští distributoři nemohou či nechtějí zaplatit. Konkrétní částka je ve filmové branži vždycky tajemstvím, co se týče ale rozpočtu filmu, bude dosahovat asi 75 milionů dolarů. To je celkem průměrná cena, oproti prvnímu dílu jde ale o dvojnásobek.

Největší čeští filmoví distributoři nabídku ke koupi kopie Stmívání zatím odmítli. Film Europe (bývalí SPI) v českých kinech distribuovali všechny tři předchozí díly. Vedení ovšem rozhodlo, že za stávajících podmínek licenci na Rozbřesk nekoupí – i když je to podle jejich slov mrzí, neboť úspěch kolem ságy Twilight vybudovali právě oni.

O nákupu licence ovšem neuvažují ani ve společnostech Warner, Falcon či Bioscop. „Podle všeho nebude mít pokračování Twilight ságy problém s nezájmem distributorů, ale vše se asi točí kolem výše ceny licence,“ potvrdil včera exkluzivně pro Topzine.cz za Bontonfilm i jeho PR manažer Petr Slavík.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/twilight-saga-rozbresk/]

Co si tedy počnou české fanynky upíra Edwarda a smrtelnice Belly? Je možné, aby se tak velký a očekávaný film vůbec nedostal do našich kin? Za efekt to může mít jedině podráždění divaček (a možná i diváků), případně hromadné stahování nelegální kopie z internetu. Je ale možné, že se producenti Twilight ságy umoudří.

Twilight sága: Rozbřesk: část 1. (Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One, The)

Fantasy/Romantický/Thriller
USA, 2011

Režie: Bill Condon
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Peter Facinelli, Kellan Lutz, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Nikki Reed, Taylor Lautner, Elizabeth Reaser, Maggie Grace, Dakota Fanning, Anna Kendrick, MyAnna Buring, BooBoo Stewart, Michael Welch, Rami Malek, Christian Camargo, Mía Maestro, Christian Serratos, Billy Burke, Sarah Clarke, Julia Jones, Alex Meraz, Gil Birmingham, Kiowa Gordon, Justin Chon, Chaske Spencer, Bronson Pelletier, Tinsel Korey, Andrea Gabriel, Noel Fisher

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Očekávaný díl Twilight ságy v ČR nebude. Je moc drahý!