Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Oceán zaplaví Exit Chmelnice

Martin Peška

Martin Peška

24. 2. 2009

Berlínští experimentátoři The Ocean se chystají zahrát v neděli 1. března v klubu Exit Chmelnice. Fanoušci drsnější muziky se mohou těšit na jejich energicky progresivní metalcore. Vystoupení německé kapely je součástí turné k nové desce.

„Jsou na našich pódiích v posledních letech poměrně častými a vždy vítanými hosty, kteří pokaždé přivezou pozoruhodný a mnohotvárný posluchačský zážitek,“ řekl za pořadatele Tomáš Karlík a dodal: „Jako skuteční experimentátoři neustále propátrávají bližší i vzdálenější hranice svého výrazu a obohacují o zajímavé prvky – ať už jde o klasické nástroje či multimediální rozměr jejich umění, které není omezeno pouze na zvukovou stránku věci.“

První březnový večer v Exit Music Hall Chmelnice nebude patřit jen The Ocean. Pořadatelé slibují také koncert švédské formace Burst. Ani jejich hudba nebývá jednoznačně zaškatulkována, ale mezi nejčastější označení pro tvorbu Burst bývá používáno termínů jako melodický metalcore či post-core, někteří hudební publicisté používají dokonce termín emometal. Obě zmíněné kapely spolu před čtyřmi lety vydaly split EP.

„Burst na to znějí příliš dospěle, propracovaně a exkluzivně. Faktem však zároveň zůstává, že jejich skladby jsou velmi pocitové, mají šmrnc a neodolatelný švédský cit pro melodie,“ dodal Karlík k občas používané předponě emo.

Předskokany se stanou kanaďané BISON B.C. a finové MEDEIA. Vstupenky jsou v prodeji v předprodejních sítích Obscure promotion. Více na www.obscure.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oceán zaplaví Exit Chmelnice