Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dřevěné boty, obujte si dřeváky!

Redakce

Redakce

23. 7. 2010

Dříve to byla levná a pracovní obuv. Také to byl jeden z nejčastějších suvenýrů z Holandska. Dnes je tomu jinak, toto léto jsou totiž tyto botky nejžhavějším módním trendem – seznamte se s dřeváky.

Dnešní moderní dřeváky se samozřejmě od těch tradičních celodřevěných docela liší. Dřevo zůstalo použito u podrážky, podpatku a platformy, ale svršek obuvi většinou tvoří textil, kůže nebo koženka.

Vedle tradičního tvaru, tedy boty s uzavřenou špičkou, která sahá až po nárt, ale má volnou patu, se rychle začaly objevovat i dřeváky v podobě sandálků, klínků a zcela uzavřených bot. Vždy však zůstává dřevo a výrazné cvočky.

Dřeváky na vysokém podpatku – Chanel, Zdroj: yournextshoes.com

Trend dřeváků nastolil Karel Lagerfeld, který do nich obul modelky v jarní kolekci Chanel a zkombinoval je s typickými chanelovskými šaty.

Trend pak dále podpořily i značky jako Louis Vuitton a Miu Miu. A že půjde o boty, které budou hitem sezóny, potvrdila módní ikona Alexa Chung, která je začala nosit mezi prvními.

Černé dřeváky z Topshop s páskem přes patu

Černé dřeváky s páskem přes patu – Topshop, Zdroj: topshop.com

Dřeváky na první pohled vypadají ošklivě a nekombinovatelně, ale opak je pravdou. Tyhle boty můžete obout k džínům i kraťasům nebo legínám a delšímu topu. Nejlépe ale budou vypadat v kombinaci s kratšími romantickými šaty a třeba slaměným kloboukem. A nemusíte se bát, že by vám ubraly na ženskosti.

Rada na závěr zní: čím vyšší a masivnější podpatek u dřeváků zvolíte, tím bude efekt lepší.

Dřeváky ve formě sandálků od Jeffrey Campbell

Dřeváky ve formě sandálků od Jeffrey Campbell, Zdroj: solestruck.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dřevěné boty, obujte si dřeváky!