Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Obří lampa ve švédském městečku vás přenese do říše fantazie

Redakce

Redakce

28. 12. 2011

FOTO:Obří lampaImaginární přátelé a světy. Kdo z nás by neznal tajemství dětských let. To vše nám nabízí každý rok před Vánocemi švédské městečko Malmö.

FOTO: Obří lampa láká turisty i místní obyvatele na náměstí

Obří lampa láká turisty i místní obyvatele na náměstí, Zdroj: odditycentral.com

Je prosinec, čas těsně před Vánocemi. Po zasněženém náměstí jde malá holčička, držící se za ruku maminky. Jsou na procházce po městě, kde maminka vybírá vánoční dárky. Pouze holčička stále věří na Ježíška. Tu najednou malá dcerka zbystří, pustí se maminčiny ruky a rozběhne se přes náměstí. Co ji tak zaujalo? Kam běží? Najednou pochopí i maminka. Není to nic jiného než obří lampička. Kde se tu vzala? Proč je tak veliká? Pro malou holčičku to nehraje roli. Už se rozhodla. Tuhle lampičku si bude k Vánocům přát…

Není to začátek pohádky. Jde o realitu, která neznamená nic jiného než nový umělecký výtvor ve švédském městě Malmö.

Lampa gigantických rozměrů byla poprvé postavena v roce 2006 na náměstí Lilla Torg a se stala jednou z oblíbených atrakcí obyvatel švédského městečka i turistů. Jak se zmiňuje autor článku pro Travel: „Je to jako z Alenky v Říši divů.“

FOTO: V noci lampa ozažuje náměstí

V noci lampa ozařuje náměstí, Zdroj: odditycentral.com

Lampa je nejen pozoruhodná, co se týká estetického dojmu, ale je i efektivně využitá jako lavička pro kolemjdoucí. Na náměstí dominuje svojí pozoruhodnou výškou 5,8 metrů. Je místem, kde je možné se posadit, relaxovat a i když jen na chvíli, je také místem, kde můžeme zapomenout na každodenní stres. Pokud by vám i tohle nestačilo, lampa ještě navíc mluví.

Tento zajímavý výtvor však můžeme zhlédnout i jinde než na náměstí Lilla Torg. Gigantická lampa se vydává na cestu po různých náměstích městečka, ale vždy se 15. prosince vrací, aby byla Vánoce na svém místě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Obří lampa ve švédském městečku vás přenese do říše fantazie