Obrazy mistrů zblízka: prohlédněte si je online s projektem Google Art

Google Art Project je jedinečný počin, který vznikl spoluprací muzeí a galerií ze 40 zemí světa. Některé z obrazů jsou nyní k dispozici v takovém rozlišení, že můžete vidět každou stopu štětce.

V nabídce projektu je v současnosti více než 40 tisíc světových uměleckých děl, jež si můžete prohlížet ve vysokém rozlišení. Z tepla domova vám tak Google Art Project zprostředkuje zážitek téměř jako přímo z galerie.

Nově jsou navíc některá z děl v takzvaném gigapixel formátu, což umožňuje prohlížení nejdrobnějších detailů; v klidu tak můžete studovat i jednotlivé tahy štětce nebo prasklinky na vrstvách malby. Mezi ně patří i vybraná díla Vincenta Van Gogha, kupříkladu Hvězdná noc.

Projekt byl spuštěn už v roce 2011, kdy se zapojilo prvních 18 galerií s necelou tisícovkou uměleckých děl. Kromě neuvěřitelně detailních záběrů můžete procházet i řadu doplňujících materiálů, jako jsou texty, videa nebo nahrávky s výkladem, případně mapy a další. Prohlížení je navíc zcela zdarma, takže neváhejte stránky projektu navštívit!

Obrazy mistrů zblízka: prohlédněte si je online s projektem Google Art
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*