OBRAZEM: Febiofest 2013. Jubilejní ročník festivalu zahájili studenti VŠE

Jubilejní 20. ročník Febiofestu už začal a to v Praze ve čtvrtek 14. března. Naše redakce u zahájení byla, a proto vám přinášíme krátké info a pár novinek, které se týkají tohoto oblíbeného mezinárodního filmového festivalu.

Febiofest je zde už od roku 1993, a i když jeho začátky nebyly zrovna lehké, nyní slaví úspěch. Zahájení Febiofestu tedy proběhlo v Praze, avšak to není jediné místo, kde festival bude probíhat.

Až do 14. dubna se bude postupně propracovávat největšími českými městy jako Liberec, Karlovy Vary nebo Brno a spoustou dalších. Poté Febiofest pokračuje až na Slovensko.

Na úvod slavnostního zahájení vystoupil studentský symfonický orchestr VŠE. Poté provedl moderátor večera Zdeněk Podhůrský spolu s Fero Feničem slavnostní zahájení. Po nich vystoupilo trio Il Boemo (Bohuš Matuš, Zdeněk Plech, Martin Křižka) s operním minirecitálem.

Poté následoval křest nového CD Evy Pilarové za účasti Karla Gotta a po nich vystoupil se svými tanečními kreacemi Pop balet.

Pro všechny Pražáky, kteří mají stále zájem Febiofest navštívit, je důležitá informace, že bude probíhat až do 22. března.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*