Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

OBRAZEM: Febiofest 2013. Jubilejní ročník festivalu zahájili studenti VŠE

Jubilejní 20. ročník Febiofestu už začal a to v Praze ve čtvrtek 14. března. Naše redakce u zahájení byla, a proto vám přinášíme krátké info a pár novinek, které se týkají tohoto oblíbeného mezinárodního filmového festivalu.

Febiofest je zde už od roku 1993, a i když jeho začátky nebyly zrovna lehké, nyní slaví úspěch. Zahájení Febiofestu tedy proběhlo v Praze, avšak to není jediné místo, kde festival bude probíhat.

Až do 14. dubna se bude postupně propracovávat největšími českými městy jako Liberec, Karlovy Vary nebo Brno a spoustou dalších. Poté Febiofest pokračuje až na Slovensko.

Na úvod slavnostního zahájení vystoupil studentský symfonický orchestr VŠE. Poté provedl moderátor večera Zdeněk Podhůrský spolu s Fero Feničem slavnostní zahájení. Po nich vystoupilo trio Il Boemo (Bohuš Matuš, Zdeněk Plech, Martin Křižka) s operním minirecitálem.

Poté následoval křest nového CD Evy Pilarové za účasti Karla Gotta a po nich vystoupil se svými tanečními kreacemi Pop balet.

Pro všechny Pražáky, kteří mají stále zájem Febiofest navštívit, je důležitá informace, že bude probíhat až do 22. března.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

OBRAZEM: Febiofest 2013. Jubilejní ročník festivalu zahájili studenti VŠE