Menu
TOPZINE.cz
Foto

OBRAZEM: 42 fotografií z nového areálu Colours of Ostrava

Martin Peška

Martin Peška

22. 6. 2012

Areál Dolní oblast Vítkovice, kde se od čtvrtka 12. do neděle 15. července uskuteční festival Colours of Ostrava 2012, má za sebou několikaměsíční rekonstrukci. Podívejte se, jak nyní vypadá.

Areál v prostoru památkově chráněných bývalých hutí, železáren a dolů, ve kterém za necelé tři týdny vystoupí například Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ či The Flaming Lips, nabídne celkem čtyři venkovní scény a osm krytých.

„I když jde o nádherný industriální prostor, návštěvníci se mohou těšit také na velké travnaté plochy i stromy, které k pohodě na letním festivalu vždy patří,“ řekla pro TOPZINE.cz Zlata Holušová.

Nově bylo v areálu oseto 20 000 metrů čtverečních tzv. štěrkovými trávníky s vysokou pochůzní zátěží, které se denně udržují a zavlažují.

FOTO: Colours of Ostrava 2012

Velká pozornost je věnována bezpečnosti návštěvníků v novém areálu. Přítomno má být 250 pracovníků bezpečnostní služby. Zdroj: Artsmarketing

 

Nový festivalový prostor se také pyšní novou hlavní scénou s názvem Česká spořitelna stage. Celková váha pódia je přes 130 tun a přiveze jej 12 kamiónů.

„Půjde o jednu z nejbezpečnějších konstrukcí současnosti, o šířce 47 metrů, hloubce 30 metrů a výšce 20,5 metru, která je schopna vydržet 8. stupeň síly větru,“ uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák ke stagi, na které pravidelně hraje Metallica. Na stavbě hlavního pódia se bude podílet 40 lidí po dobu 4 dní a budou k tomu potřebovat 2 jeřáby.

Pořadatelé v novém areálu slibují i obvyklý servis: tribuny, stanové městečko v zeleni, nově parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany a dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch a občerstvení všeho druhu. Všechno zázemí se začne stavět už 14 dní před začátkem festivalu.

Vzhledem k velké kapacitě areálu mají být letos vstupenky dostupné i na místě. Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou v předprodeji online. Čtyřdenní vstupenka se do 30. června prodává za 1 890 korun, poté se její cena navýší. Na místě návštěvníky vyjde na 2 100 korun.

Informace k festivalu
Vystoupí: Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Rufus Wainwright, Mogwai, Infected Mushroom, Parov Stelar Band, Kronos Quartet a další

Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července 2012

Místo: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice

Vstupenky: v předprodeji online za 1 890 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

OBRAZEM: 42 fotografií z nového areálu Colours of Ostrava