Menu
TOPZINE.cz
Krása

Obličejová gymnastika – štíhlejší obličej bez vrásek!

Redakce

Redakce

24. 1. 2010

FacegymVzhled a stav naší pleti je ovlivněn mnoha faktory. Kromě vhodné kosmetické péče dle typu pleti, pestré a bohaté stravy a pitného režimu můžeme stav pleti ovlivnit a zlepšit i procvičováním obličejových svalů, to znamená obličejovou gymnastikou. Jak na to?

Facegym, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Facegym, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Obličejovou gymnastikou se uvolní napětí v obličejových svalech a jak známo, uvolnění svalů (i v obličeji) vede ke zmírnění stresu. Obličejová gymnastika napomáhá k vyhlazení pleti, obličejové kontury se zpevní a obličej celkově zeštíhlí! Pravidelným procvičováním obličejových svalů se nám zlepší svalová kondice pleti a díky ní stárne naše pleť daleko pomaleji. A to za těch pár minut denně určitě stojí!

Jak na to
Nejlépe je, pokud se obličejovému cvičení věnujeme pravidelně, tedy denně. Záleží na nás, jestli si najdeme pár minut ráno při popíjení kávy nebo spíše večer u televize nebo ve vaně. Důležité je mít nenalíčenou a vyčištěnou pleť. U jednotlivých cviků (pokud není uvedeno jinak) setrváme v napnutí asi 10 vteřin, několikrát každý cvik po sobě zopakujeme. Celé cvičení by nám nemělo zabrat více než 15 minut.

Jednotlivé cviky

Protažení celého obličeje
Vytřeštíme oči, pootevřeme pusu a vyplázneme jazyk (do poloviny brady). Klidně si přitom i zařvěme!

Cvik pro ústa a tváře
Výrazně říkáme nebo pouze tiše otevíráme ústa a vyslovujeme: x, ó, ů. Opakujeme asi 10x.

Cvik na vrásky kolem úst
Napodobíme pohyb jako při vzdušném polibku. Svaly v oblasti očí a čela by měly by naprosto uvolněné.

Cvik na vrásky v oblasti úst a nosu
Všechny svaly v obličeji uvolníme, rty k sobě pevně přitiskneme a snažíme se naplnit tváře vzduchem jako balón. Tento cvik působí na místa, kde nejčastěji vznikají vrásky od smíchu.

Cvik pro oční víčka
Položíme ukazováček nad obočí a obočí vytahujeme mírně nahoru, pomalu zavíráme a otevíráme oko. Zopakujeme pro druhé oko.

Cvik pro podbradek
Prsty pravé ruky přitlačíme zespodu k podbradku a snažíme se proti jejich tlaku otevřít ústa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Obličejová gymnastika – štíhlejší obličej bez vrásek!