Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Oblíbené videoklipy hudebních redaktorů Topzine.cz

Redakce

Redakce

22. 10. 2010

OBR: Video versus rádioUrčitě máte nějaký ten oblíbený videoklip. Takový, který si na youtube pustíte, když je vám mizerně. Nebo naopak když chcete něco oslavit. Možná jste ho poprvé viděli ještě v těch časech, kdy dávali S.O.S. a Medúzu, která říkala: „Připrav se, hrajem!“ A nebo jste ho objevili teprve nedávno při brouzdání po síti. I naši redaktoři takové klipy mají. Přínášíme vám malý výběr.

OBR: Video versus rádio

Rádio je mrtvé, ať žije video! Zdroj: in.com

Roman Čelechovský (Slayer – Seasons in the Abyss)

Jedná se o první klip této skupiny, který navíc považuji za jejich nejzdařilejší. Skvělá skladba, černobílý obraz v počátečním, mystickém intru a kapela hrající v poušti uprostřed pyramid; není sporu o tom, že se kapele podařilo natočit skvostný videoklip, ze kterého dusná, písečná atmosféra přímo sálá. Slayer tento klip natočili v Egyptě roku 1990 a Kerry King (v klipu má mimochodem ještě dlouhé vlasy, což je tak trochu rarita – vyplešatěl, když mu bylo dvacet devět let) v rozhovoru krátce po září 2001 prohlásil,  že by se asi už neodvážili jet nahrávat klipy do této lokality. Škoda…

Ondřej Šafránek (PSH – Praha)

Opravdu těžko bych hledal člověka, který by neznal Penery strýčka Homeboye. Tohle těleso složené ze dvou raperů (Orion a Vladimir 518) a DJ Richarda (později Mika Trafika) se nesmazatelně podepsalo na hudební výchově celé jedné generace. V klipu je dokonale vidět stádium českého hip-hopového pravěku, které s poloamatérskou produkcí vyvolává místy nemalé cukání koutků. Ovšem i přes to všechno je to stará láska, která (doufám) nikdy nezrezaví.

Hana Dittrichová (Beyoncé – Single Ladies)

Samotné video není nic moc, choreograficky sice dokonalé, ale koho by rozesmály tři vlnící se děvy. Představte si ale, že přesně ten samý klip, s těmi stejnými gesty, trháním hlavou, svůdným olizováním rtů a nadšením předvedou tři mladí kluci. Přesně toho jsem byla svědkem. Kdo nezažil, nepochopí, ale smíchy se válel celý dětský tábor.

František Formánek (The Avalanches – Since I Left You)

Můj nejoblíbenější klip je ten ke skvělé písni Since I Left You od The Avalanches, která pochází z jejich stejnojmenného alba z roku 2000. Příběh o dvou hornících, které doslova přitáhne hudba do sálu, kde zrovna probíhá taneční soutěž, ale jen jeden z nich se sebevědomě vrhne do středu parketu, aby ukázal, co v něm je. Posmutnělý konec jen podtrhuje základní myšlenku videa: užívat života, jít za svými sny a nenechat je utéct. Režii měli na starosti Rob Leggatt a Leigh Marling.

Marie Baladová (Kasabian – Fire)

Je to jedna z mých nejoblíbenější písniček. Ten klip má styl, hlavně ty kytary místo pistolí a jak samotní Kasabian řekli, má to i poselství. Nekradou z té banky peníze, ale noty, hudbu. Mají prý v dnešní době pocit, že hudba kterou dělají, kvůli medializaci není ani jejich … tak ji jednoduše ukradli nazpátek, akorát že špatně dopadli.

Petra Duhajská (Cat Stevens – If You Want to Sing Out)

1. Miluju výrazné hlasy a Cat Stevens (dnes Yusuf Islam) má jeden z nejkrásnějších, které znám.
2. Film Harold a Maude, v němž tato píseň zazněla, je můj vůbec nejoblíbenější.
3. Žádná jiná píseň na mě nefunguje tak spolehlivě. Ať už jsem jakkoli unavená, vynervovaná nebo otrávená, tohle vždy zabere (nejlepší je to samozřejmě i s filmem). Zkrátka perfektní dobíječ dobré nálady a sebevědomí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblíbené videoklipy hudebních redaktorů Topzine.cz