Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Oblíbené filmy Logana Lermana. Percy Jackson má rád Osvícení

Anna Bílá

Anna Bílá

20. 8. 2013

Už jen pár dní zbývá do premiéry filmu Percy Jackson: Moře nestvůr. Hlavní roli Percyho zde hraje Logan Lerman, který je známý i svými rolemi ze Tří mušketýrů nebo The perks of being a wallflower. Logan Lerman se ve světě filmu pohybuje od roku 2000. Jaké jsou jeho oblíbené snímky?

FOTO: Logan Lerman

Logan Lerman. Zdroj: distributor filmu

Věčný svit neposkvrněné mysli

Joel Barish (Jim Carey) a Clementine Kruczynská (Kate Winslet) se spolu potkají ve vlaku. Jsou k sobě velice přitahováni a navážou spolu kontakt. Jenže ti dva vůbec nevědí, že spolu již dříve žili. Nevědí, že jejich vztah trval dva roky. Nepamatují si na sebe. Důvod je jeden – po jedné hádce se Clementine rozhodla nechat si vymazat všechny vzpomínky na Joela. A ten, když se to dozvěděl, podstoupil stejný zákrok.

Tento film z roku 2004 je dílem režiséra Michela Gondryho podle scénáře Charlieho Kaufmana. Krom hlavních hrdinů jsou ve filmu sledovány i linky postav společnosti Lacuna, která poskytuje zásahy do paměti. Mezi nimi můžeme vidět Elijaha Wooda, Kirsten Dunst či Toma Wilkinsona.

video
play-rounded-fill

Americká krása

Burnhamovi jsou na první pohled dokonalá rodina. Rodiče mají dobrou práci, bydlí v dobré čtvrti a jejich dcera je ve škole velmi úspěšná. Jenže za zavřenými dveřmi se děje něco úplně jiného. Lester Burnham (Kevin Spacey) podléhá krizi středního věku a hledá si něco, čím by prázdnotu zaplnil. Skončí v práci, zakouká se do kamarádky své dcery, začne na sobě pracovat… Ale nakonec se rozhodne vyřešit svou krizi mnohem radikálněji, krvavěji, a hlavně napořád.

Snímek o krizi středního věku, dokonale nedokonalé rodině a nenaplnění tužeb natočil v roce 1999 režisér Sam Mendes na scénář Alana Balla. Film získal Oscara za Nejlepší film.

video
play-rounded-fill

Chraň si svůj život

Režisér Albert Brooks se v roce 1991 chopil příběhu, který nahlíží na otázky každého člověka: Co následuje po smrti? Existuje nějaký život po životě? Nebo se člověk vrátí na zem v jiné podobě, aby zkusil žít jinak?

Daniel Miller (Albert Brooks) po své smrti přichází do Soudného města, kde má počkat na soud, který rozhodne o tom, co s ním bude dál. Jeho obhájce Bob Diamond (Rip Torn) mu napoví, že se tu lidé posuzují podle toho, jak překonávají svůj strach. Kdo překoná svůj strach, může se posunout do dalšího života, který je lepší než ten na Zemi. Kdo ne, vrátí se na Zem a prožije nový život. Pro Daniela se věci nevyvíjí moc dobře a ke všemu se ještě seznámí s Julií (Meryl Streep), která má naopak dobře nakročeno k onomu lepšímu životu.

video
play-rounded-fill

Oldboy

Tento film vznikl na náměty stejnojmenného manga komiksu v roce 2003 pod taktovkou režiséra Park Chan-wooka. Hlavní hrdina je zde zavřený v domácím vězení, kde se dozvídá, že jeho žena byla zavražděna a on sám je podezřelý. Ve svém vězení stráví 15 let, dokud se jednoho dne neprobudí na svobodě a rozhodne se pomstít svou rodinu a všechny své křivdy.

Snímek získal v roce 2004 ocenění Grand Prix na filmovém festivalu v Cannes.

video
play-rounded-fill

Osvícení

Hororový snímek režiséra Stanleyho Kubricka na motivy knihy Stephena Kinga pochází z roku 1980. Hlavní roli spisovatele Jacka Torrance zde ztvárnil Jack Nicholson.

Jack Torrance se rozhodne najít vhodné místo k tomu, aby začal psát novou knihu. Přijme místo sezónního správce v horském hotelu Overlook. Společně se ženou Wendy a synkem Dannym, který je obdařený mimosmyslovým vnímáním, se přestěhují do hor a začnou novou etapu života. Vše se zdá idylické, dokud se nedozví o hrůzné historce z minulosti. Jeden muž zde zavraždil svou manželku i dcery. Danny začne vídat jejich přízraky a duch otce zabijáka se začne zmocňovat Jacka.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblíbené filmy Logana Lermana. Percy Jackson má rád Osvícení