Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Obliba půjček s bonusem stoupá

Kromě hypotéky má více než 30 % české populace uzavřenou ještě jinou půjčku. A jejich obliba stále stoupá. Lidé však dobře zvažují, u jaké finanční instituce ji uzavřou. V dnešní době nestačí klienty lákat jen na úrokovou sazbu, ta je jen jedním z rozhodovacích faktů, důležité je jim nabídnout víc než konkurence.

V květnu letošního roku zveřejnil PROFI CREDIT data týkající se zájmu české společnosti o bankovní i nebankovní půjčky. 36 % respondentů průzkumu uvedlo, že má v současné době ještě jinou půjčku než hypotéku na bydlení. Nejvíce si půjčují na vybavení domácnosti, nákup automobilu nebo na elektroniku.

Nabídka finančních institucí je v dnešní době tak široká, že z ní vybrat tu nejlepší a nejvýhodnější dá opravdu velkou práci. Důležité je si předem ujasnit, co od půjčky očekáváme, jaké její parametry jsou pro nás klíčové a zda nám nabídne víc než půjčka konkurence.

Jakmile se rozhodneme, že je pro nás nejlepší nebankovní půjčka, můžeme očekávat benefity, které většinou banka nenaplní.

1. V první řadě jde o rychlost vyplacení peněz. U rychlé půjčky můžeme očekávat peníze do druhého dne od uzavření smlouvy.

2. Pro pohodlné a jednoduché vyřízení úvěru je nutné vyvarovat se zbytečného papírování. Nebankovky garantují doložení pouze minima dokladů, aby byla žádost zpracována co nejrychleji.

3. Stejně jako se bankovní společnosti snaží přizpůsobit klientovým potřebám, činí tak i ostatní zprostředkovatelé úvěrů. Výhodné sezónní akce, jednorázové proklientské aktivity nebo trvalé zavádění změn v produktech, s tím vším se může klient setkat, pokud bude chtít uzavřít nebankovní půjčku. Velice oblíbeným benefitem je například vrácení části úroků za dobrou platební morálku nebo doporučení nového klienta, za něhož stávající klient získá peněžní odměnu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Obliba půjček s bonusem stoupá