Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Oblékněte se jako člen skupiny ABBA. Otevírá se interaktivní muzeum

Redakce

Redakce

8. 5. 2013

Ve Stockholmu se 7. května otevře muzeum věnované tvorbě skupiny ABBA. Návštěvníci této nové atrakce si budou moci prohlédnout kostýmy členů, ba dokonce si je virtuálně obléci.

Zpěvačky skupiny ABBA Zdroj: abbasite.com

Zpěvačky skupiny ABBA Zdroj: abbasite.com

Celou tuhle věc si vzal pod křídla jeden ze spoluzakladatelů švédské popové formace, Björn Ulvaeus. „Mít vlastní muzeum by mohlo vypadat narcisticky, ale pro mě už je to dávno,“ říká osmašedesátiletý textař, producent a skladatel. Sám považuje muzeum za popový fenomén, který je zajímavý pro každého, kdo se o hudbu ABBA zajímá.

Na moment pátým členem ABBA

Kromě promítání koncertů, klipů nebo jiných klíčových okamžiků v kariéře skupiny, si mohou fanoušci zblízka prohlédnout kostýmy, obléknout si jejich virtuální provedení, remixovat skladby a nakonec si i zapózovat s virtuálními členy. To vše bude rozmístěno ve více budovách komplexu Djurgården.

Na to, jak to komu v kostýmu slušelo, můžou fanoušci vzpomínat ještě doma, jelikož muzeum umožní vzít si obrázky a video v digitální podobě domů. Nic takového však neumožňovala putovní výstava ABBAWORLD, která do dnešních dnů procestovala téměř celý svět.

Album švédské skupiny ABBA Gold se stalo nejprodávanějším albem v historii Spojeného království. Od roku 1992 dodnes se prodalo přes čtyři miliony kopií. Podle slov Ulvaeuse je ABBA bezesporu součástí kulturního dědictví a své muzeum si rozhodně zaslouží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblékněte se jako člen skupiny ABBA. Otevírá se interaktivní muzeum