Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Oblečení s kožešinou, to je chlupatá módní mánie

FOTO: Kampaň Ivany Mentlové - Taťána KuchařováPravá kožešina, tohle v některých z nás vyvolává nedobrý pocit až zděšení. Představa trpících zvířátek za náš rozmar je hrozná. Ale všechny kožešinky nemusí být pravé, my si teď povíme právě o těch nepravých – umělých, které se nosí!

FOTO: Kampaň Ivany Mentlové - Taťána Kuchařová

Kampaň Ivany Mentlové - Taťána Kuchařová, Foto: Matúš Tóth, Zdroj: petrazajickova.cz

Máte rádi kožešiny, ale nechcete je nosit kvůli zvířátkům? Nemusíte se bát, dnes už mnoho firem vyrábí doplňky a oblečení z umělé kůže. Trend kožešin vstal totiž opět z mrtvých a je zase na vrcholu své slávy. Stačí se jen podívat do obchodních center. Ty bundy, kabáty, vesty, boty, rukavice, límce, šály, svetry – vše s doplňkem z kožešiny.

FOTO: Kožešinové oblečení

Kožešinové oblečení, Zdroj: Orsay.com

Tyto doplňky nám dodávají na eleganci. Velice elegantním, oblíbeným a vkusným doplňkem jsou přídavné límce z kožešiny. Nejen, že zahřejí i v těch největších mrazech, ale dodají vám i ten správný šmrnc. Můžete si vybrat z mnoha druhů zvířat (vše uměle připravené) a také několika barev.

FOTO: Kožešinové límce

Kožešinové límce, Zdroj: Ann Christine, New Yorker

Další věcí, kterou je v obchodech nejvíce vidět, je kožešina na kapucích bund a vest nebo na límcích kabátů a svetrů. A můj osobní tip: já se právě chystám do obchodu pro jednu klasickou vestu, hněděkostkovaného vzoru, proloženou páskem té samé barvy a s kožešinkou místo límce. Zazáříte i v celokožešinové vestě, která zrovna nemusí být v přírodní barvě.

FOTO: Zimní oblečení s kožešinou

Zimní oblečení s kožešinou, Zdroj: New Yorker

Posledním trendem, kde kožešiny také nezůstávají pozadu, je obuv. Kožíšky už nejsou jen uvnitř boty, aby nám bylo v zimě pěkné teploučko, ale slouží i jako dekorace navrchu botky. Dokonce se dělají i celokožešinové boty, ve kterých budete, především na horách, za hvězdu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblečení s kožešinou, to je chlupatá módní mánie