Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Oblečení na párty aneb jak zazářit na každé akci

Redakce

Redakce

3. 3. 2010

PartyPárty je velmi široký pojem. Může se jednat o příjemné posezení s přáteli, protancovanou noc, elegantní coctail-party nebo i luxusní večer v záři reflektorů. Určitě je to ale akce, na které chceme zazářit a strhnout na sebe veškerou pozornost. Vyžaduje důkladnou přípravu a pečlivě vybraný outfit.

Zdroj: stylebakery.com

Zdroj: stylebakery.com

Dnes máme téměř neomezené možnosti při výběru oblečení. Abychom se vyvarovali nepříjemným překvapením, musíme znát a dodržovat pár jednoduchých pravidel. Především musíme vědět, k jaké příležitosti je akce pořádána, zda se jedná o oslavu narozenin, tematickou párty, předávání cen nebo ples. U akcí, kde je uveden dress code, je slušností ho dodržet a nesnažit se jít proti proudu. Považuje se to spíš za prohřešek než za originalitu.

Zdroj: blacktieguide.com

Zdroj: blacktieguide.com

White tieBlack tie je označení pro velkou večerní róbu. Většinou se vztahuje na akce velmi formální, jako je předávání cen, premiéry filmů, plesy, opery. Vzhledem k události by měla žena mít dlouhé šaty nebo sukni. Za jedinou přípustnou kabelku se považuje malé psaníčko, které může být libovolných tvarů a barev. V případě Black tie je od mužů požadován smoking a motýlek. Pokud se jedná o White tie, měl by si muž obléci místo smokingu frak s vestou a motýlkem.

Zdroj: instyle.com

Zdroj: instyle.com

Zdroj: instyle.com

Zdroj: instyle.com

Coctail dress je oděv uvolněnější a ne zcela formální. U žen se většinou jedná o koktejlové šaty. Délka se může lišit, obvykle je ale ke koleni nebo do půli lýtek. Pokud si nevíte rady, tak malé černé šaty vás zachrání. Ale jinak se barevnosti a střihům u koktejlových šatů nekladou meze. Kabelky se také nemusí držet striktních pravidel. Muži mají dovolený oblek s kravatou, který může být ve světlých i tmavých odstínech.

zdroj: instyle.com

zdroj: instyle.com

Pokud nevíte, co přesně zvolit na párty tuto sezónu, máte opravdu z čeho vybírat. Aktuální jsou určitě volány a volánky, neonové barvy, které se dají libovolně kombinovat. Jako protiklad neonovým barvám můžete zvolit jemné barvy a letní vzory v podobě drobných květů. Jestli nepatříte mezi příznivce romantického stylu a okázalé ženskosti, bude vám víc vyhovovat trend metalika nebo kůže, který pro svoji oblíbenost přešel ze zimní sezóny do letní. A také nesmíme zapomenout na legíny, které se nosí jíž několik sezón a jsou stálé módní.

Zdroj: glamour.co.uk

Zdroj: glamour.co.uk

Obuv a doplňky bezpodmínečně dotvářejí celý outfit. Proto je musíme zvolit stejně pečlivě jako zbytek oděvu. Posledních pár sezón se nosí neuvěřitelně vysoké podpatky, na kterých se skoro nedá stát, natož chodit. Jdete-li na párty, kde se chcete pobavit a zatancovat, rozhodně zvolte boty, které jste již měla na sobě a mají rozumné podpatky. V případě, kdy víte, že většinu času prosedíte a boty jsou jen pro okrasu, můžete zvolit extrémnější variantu. Mezi největší hit sezóny patří zdobné a strukturované podpatky.

Zdroj: shoewawa.com

Zdroj: shoewawa.com

Mezi další doplňky, díky kterým na párty určitě zazáříte, patří mohutné náhrdelníky z multibarevných perel, velké visací náušnice, síťované  rukavičky různých barev a punčocháče s efektem krajky. V neposlední řadě můžete oblečení osvěžit také šátky nejrůznějších vzorů a látek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblečení na párty aneb jak zazářit na každé akci