Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Objednat si profesionální IT služby se skutečně vyplatí

Profesionální IT služby lze vnímat jako formu investice. Stačí se podívat na všechno, co vám přinesou. Ušetří čas, a tím pádem peníze. Pomohou vám růst i plně využívat technologie, o jejichž existenci byste sami možná ani neměli tušení.

Zejména pro menší a střední firmy je zcela zbytečné zaměstnávat IT specialistu. Mnohem lepší je poptat správu IT od externího poskytovatele, který je připraven pomoci, když ho potřebujete, případně k vám chodí na pravidelnou údržbu. A co konkrétně firmě přinese?

Vylepšené zabezpečení

Kyberkriminalita je na vzestupu a mnohé firmy by to bohužel mohly potvrdit z vlastní zkušenosti. Nabourat se jde nejen do počítače, ale i smartphonu či tabletu. Víte, kolik společností již přišlo o značné zisky kvůli ztrátě dat, protože se jim někdo naboural do firemní sítě? Není důvod se hned stresovat, profesionál vše ohlídá. Zajistí, aby byla vaše data zálohovaná, firemní síť zabezpečí.

Nové technologie pro rychlejší firemní růst

Ve firmě se každý věnuje své činnosti, nemá čas zkoumat, jaký software je k dispozici a které nové technologie by se daly využít. To je práce pro IT odborníka. Ten by měl zhodnotit situaci a doporučit různá řešení přímo na míru.

Prevence času, kdy web není dostupný

Web, e-shop nebo třeba jen firemní e-mail či účet na sociálních sítích. Jakmile bude něco z toho nefunkční a zákazníkovi se nepodaří vás kontaktovat, co asi tak udělá? Půjde ke konkurenci! Odborná správa IT minimalizuje riziko, že k něčemu takovému dojde. A pokud už situace nastane, jasně víte, komu máte zavolat.

Například společnost NETserv provozuje vlastní dohledové centrum, které analyzuje chyby a poruchy předem, případně vysílá servisního technika. Součástí služeb je samozřejmě i pravidelný servis. V IT sektoru totiž platí to, co všude jinde: lepší je investovat do prevence než řešit následky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Objednat si profesionální IT služby se skutečně vyplatí