Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Oběti nehody ze Studénky obdrží finanční pomoc od kraje. Ten rozdělí 800.000 Kč

ČTK

ČTK

4. 8. 2015

Moravskoslezský kraj poskytne finanční pomoc lidem, do jejichž života zasáhla předminulý týden železniční nehoda ve Studénce na Novojičínsku. Peníze dostanou příbuzní tří obětí a těžce zranění. Celkem kraj rozdělí 800.000 korun. Dnes o tom rozhodli krajští radní. O další pomoci budou rozhodovat v září. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Petra Špornová.

zeleznicni-nehoda-studenka-vlak

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Peníze mají sloužit k překlenutí tíživé sociální situace, do které se dostali pozůstalí zemřelých i ti, kteří byli při havárii těžce zraněni a hospitalizováni. „Peněžním darem chceme poskytnout alespoň částečnou podporu pozůstalým a zraněným, kterým přejeme pokud možno brzké uzdravení. Bohužel, nedokážeme nahradit jejich osobní ztráty a zmírnit utrpení a bolest, ale můžeme alespoň finančně pomoci těm, do jejichž života zasáhla tragická událost,“ řekl hejtman Miroslav Novák.

Kraj daruje 100.000 korun pozůstalým tří obětí, stejnou částku obdrží čtyři zranění lidé z Moravskoslezského kraje. Zbývajícími 100.000 přispěje kraj také strojvedoucímu vlaku, který svou pohotovou reakcí snížil další možné následky železničního neštěstí.

Při nehodě tři lidé zemřeli, dvě desítky lidí utrpěly zranění. Několik z nich vážně. V ostravské fakultní nemocnici nyní zůstávají tři zranění. Jedna žena je již na běžném pokoji. Další dva pacienti, žena a strojvedoucí, zůstávají na jednotce intenzivní péče. „V případě ženy již uvažujeme o přesunu na běžné oddělení,“ uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Nehoda se stala 22. července. Na koleje vjel na červenou polský řidič kamionu. Auto v kolejišti uvěznily závory, vzápětí do nákladního vozu narazila souprava Pendolino. Vlak jel rychlostí 160 kilometrů v hodině, před srážkou strojvedoucí stihl brzdit, rychlost se tak snížila na 142 kilometrů v hodině.

Autor – ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oběti nehody ze Studénky obdrží finanční pomoc od kraje. Ten rozdělí 800.000 Kč