Oběti nehody ze Studénky obdrží finanční pomoc od kraje. Ten rozdělí 800.000 Kč

zeleznicni-nehoda-studenka-vlak
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Moravskoslezský kraj poskytne finanční pomoc lidem, do jejichž života zasáhla předminulý týden železniční nehoda ve Studénce na Novojičínsku. Peníze dostanou příbuzní tří obětí a těžce zranění. Celkem kraj rozdělí 800.000 korun. Dnes o tom rozhodli krajští radní. O další pomoci budou rozhodovat v září. ČTK to dnes řekla mluvčí kraje Petra Špornová.

zeleznicni-nehoda-studenka-vlak
ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Peníze mají sloužit k překlenutí tíživé sociální situace, do které se dostali pozůstalí zemřelých i ti, kteří byli při havárii těžce zraněni a hospitalizováni. “Peněžním darem chceme poskytnout alespoň částečnou podporu pozůstalým a zraněným, kterým přejeme pokud možno brzké uzdravení. Bohužel, nedokážeme nahradit jejich osobní ztráty a zmírnit utrpení a bolest, ale můžeme alespoň finančně pomoci těm, do jejichž života zasáhla tragická událost,” řekl hejtman Miroslav Novák.

Kraj daruje 100.000 korun pozůstalým tří obětí, stejnou částku obdrží čtyři zranění lidé z Moravskoslezského kraje. Zbývajícími 100.000 přispěje kraj také strojvedoucímu vlaku, který svou pohotovou reakcí snížil další možné následky železničního neštěstí.

Při nehodě tři lidé zemřeli, dvě desítky lidí utrpěly zranění. Několik z nich vážně. V ostravské fakultní nemocnici nyní zůstávají tři zranění. Jedna žena je již na běžném pokoji. Další dva pacienti, žena a strojvedoucí, zůstávají na jednotce intenzivní péče. “V případě ženy již uvažujeme o přesunu na běžné oddělení,” uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Nehoda se stala 22. července. Na koleje vjel na červenou polský řidič kamionu. Auto v kolejišti uvěznily závory, vzápětí do nákladního vozu narazila souprava Pendolino. Vlak jel rychlostí 160 kilometrů v hodině, před srážkou strojvedoucí stihl brzdit, rychlost se tak snížila na 142 kilometrů v hodině.

Autor – ČTK

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*