Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Obama škodí i tobě! Je to loutka! Festival konspiračních filmů začíná dnes

Žijeme ve lži? Je všechno, co říkají média, zaručená pravda?! Dalšího ročníku tohoto festivalu se v kině Aero dočkáme již ode dneška. Trvá do soboty 13. března. Zajděte si na některý z nabízených filmů a ponořte se do světa konspirací! Uvnitř článku ukázky.

Zdroj: www.kinoaero.cz

Obama Zdroj: kinoaero.cz

Podraz zvaný Obama

V dokumentuPodraz zvaný Obamase samozřejmě můžete těšit na příběh Baracka Obamy, který podle tvůrců ukazuje, pro koho americký prezident ve skutečnosti pracuje, co všechno už stihl naslibovat a nesplnit, a také diskutuje o neoprávněném uděleníNobelovy cenyza mír právě tomuto muži. Samozřejmě pro vás máme připravenou ukázku.

Nevěřit ničemu

Dále je v této sekci, u níž stojí na jedné straně seriózní výzkumy a na té druhé opilecké řeči, na programu snímekNevěřit ničemu. Témata jako mimozemšťané, smrt Lady Diany, Hitlera nebo Elvise Presleyho – ta jsou základem tohoto díla. Je ta pravda, kterou známe, opravdu skutečná? Tak proč se proti staví třeba i univerzitní profesoři? Že by tu přece jen něco nehrálo?!

Religulous

V druhé sekci, která se zaměřuje na náboženskou manipulaci, uvede kino Aero Religulousod režiséra slavného Borata. Podle něj je náboženství porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum. Rozhodl se tedy navštívit nejrůznější známé náboženské destinace a natáčet rozhovory s tamějšími věřícími. Tento film je výsledkem jeho práce, ve které se snaží formou satiry dokázat svou pravdu o této formě víry.

Ve jménu zla je dalším filmem patřícím do této sekce festivalu. Oxfordský profesorRichard Dawkinsse v něm snaží ukázat, proč je náboženství počátkem všeho zla na Zemi.

Toto a mnohé další již ode dneška v kině Aero!

Více informací o celém festivalu konspiračních filmů naleznete tady nebo na oficiálních stránkách festivalu.

Program

11. čt

18:00  Nevěřit ničemu
20:30 Podraz zvaný Obama

12. pá

18:00  Ve jménu zla?
20:30 Religulous
22:30 Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

13. so

14:00 Z-Day: zdroje vs. peníze / život vs. smrt (blok přednášek a prezentací – Andreas   Clauss, The Story of Stuff, Ondřej Vaněk, Petr Hradil)
18:00 Zeitgeist: Addendum
20:15 Vlastimil Marek – přednáška: Jak jsme (Z)mateni roZumem
21:30 Collapse

Rezervace vstupenek nawww.kinoaero.cz, či na tel. 608 33 00 88 po-pá 10-17h.

Vstupné 50-100Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Obama škodí i tobě! Je to loutka! Festival konspiračních filmů začíná dnes