Menu
TOPZINE.cz
Hudba

O2 Sázavafest odhalil headlinera. Do Kácova přijede Moby!

Martin Peška

Martin Peška

24. 3. 2009

Hlavní hvězdou devátého ročníku multižánrového O2 Sázavafestu, který se uskuteční od 30. července do 2. srpna ve středočeském Kácově, se stane americký skladatel a zpěvák Moby. V úterý 24. března na tiskové konferenci odtajnil jméno headlinera Pavel Kloupar.

Foto: Moby

Devátý ročník O2 Sázavafestu se stane také jediným festivalem, který bude hostit Kudykam, unikátní inscenaci Michala Horáčka, ke které napsal hudbu Petr Hapka. Hudební program tohoto představení bude v Kácově zastřešovat Ondřej Brzobohatý.

Organizační tým Pavla Kloupara připravil, mimo chystaného několikadenního letního open-air festivalu, dvě hudební setkání v Praze. První je již šestý ročník Jarního O2 Sázavafestu, který se letos uskuteční 4. dubna v klubu Abaton a ponese se především v rytmech ska a reggae. Druhou akcí bude 21.4. v Lucerna Music Baru tradiční Warm Up, letos zaměřený hlavně na kytarovou a taneční scénu.

Na Jarním O2 Sázavafestu vystoupí čeští muzikanti z reggae formací Švihadlo a Afrodisiak. Žánr ska zastoupí legenda slovenského ska, Polemic, a současná špička domácí scény v podání Fast Food Orchestra a Prague Ska Conspiracy. Mezi ska a reggae se rozhodl dramaturg festivalu vložit vystoupení písničkářů Jiřího Schmitzera, Veroniky Padilly s hostem Henrikem Johanssonem nebo Xindla X.

„Po minulém ročníku, který proběhl v přeplněném Křižíkově pavilonu na Výstavišti, jsme se rozhodli dát prostor žánrům ska a reggae v příjemném klubovém prostředí Abatonu,“ řekl dramaturg Pavel Kloupar a dodal: „Výjimkou bude vystoupení rockové kapely Medvěd 009!“

Více informací na www.sazavafest.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

O2 Sázavafest odhalil headlinera. Do Kácova přijede Moby!