Menu
TOPZINE.cz
Hudba

O orgasmus publika se první den Sázavafestu postarali Skyline

skylinePrvní den multižánrového Sázavafestu je za námi, na dvou stagích (Balbínka a Report tent) vystoupily kapely Volant, Krucipüsk, Totální nasazení nebo žádaní Visací zámek. Největší úspěch ale tradičně sklidili domácí Skyline, jejichž choreografie opět nutila ke slepému obdivu. Fanoušci během jejich vystoupení dokonce šplhali po sloupech, které drží stany, aby dali co nejvíce na odiv svou náklonnost k této, letos již dvanáctileté, skupině.

Čtvrteční den zahájila skupina Caroline v Balbínka stage, následovali Crossband, ve stanu Report tent se předvedla Laspilka anebo Chard Meli Roo ze sousedního Slovenska. Ti všichni bohužel ale hráli spíše sami pro sebe, jelikož z  technických a organizačních důvodů nebyl areál otevřen v čas, tudíž návštěvníci byli do areálu vpuštěni, místo od plánovaných 11 hodin, až po třetí hodině odpolední.

Mezi tím na kácovském zámku potěšili posluchače svými melodiemi taneční Cosmic Crew, slovenští Chiméra si zase šplhli u pop-rockových posluchačů, a k večeru si na zámeckém pódiu zaskákalo i alternativní trio Lesní zvěř.

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz
Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Zatím se organizace naneštěstí příliš nedařila. Sehnat vodu (alespoň na umytí rukou) se nám podařilo až k večeru, o pitné vodě raději nemluvě. Za necelých třicet korun si příchozí v areálu mohli zakoupit půllitrovou vodu bez bublinek. Další nedostatek účastníci spatřují v nepoměru mobilních záchodů na počet obyvatel stanového městečka. Nicméně festivalové osazenstvo má stále ještě živou naději, že v následujících dnech bude prostředí lepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

O orgasmus publika se první den Sázavafestu postarali Skyline