Menu
TOPZINE.cz
Duševní zdraví

O Feng Shui podruhé: Jak bydlet lépe a přivolat lásku

Redakce

Redakce

16. 11. 2010

V minulém díle jste se mohli dočíst o jednoduchých základních pravidlech, kterými se Feng Shui řídí. Dnes se dozvíte, jak pomocí tohoto čínského učení pozvat lásku k vám domů, oživit váš stávající vztah nebo poznat nové přátele. Nikdo není rád sám, nebuďte ani vy!

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Představte si půdorys svého bytu jako pravidelný čtverec tak, že na spodní straně se bude nacházet hlavní vchod. Oblast manželství najdete úplně nahoře naproti vchodu v pravém rohu. Toto místo prosvětlete, nechte závěsy roztažené a ukliďte zde nepořádek. Můžete koutek ozdobit nějakou soškou nebo rostlinou v květináči. Udržujte ale vše čisté a čerstvé. Velmi vhodné je vystavit zde něco, co si spojujete s láskou a romantikou – je jen na vás, co to bude. Pokud zvolíte obrázek, měli by na něm být dva lidé, ne jen jeden samotář! Podobně svíčky a sošky by měly být ve dvojici.

Stejně můžete aktivovat oblast manželství v každém jednotlivém pokoji, je to pořád pravý roh naproti dveřím. Z hlediska vztahů je nejdůležitějším místem v domě ložnice. Měla by být uklizená a prosvětlená, vytahujte ve dne rolety a nechte vnikat sluneční paprsky otevřeným oknem. Pokud máte dvoudílnou postel, nespěte jen na jedné straně, ale střídejte je, přece chcete, aby byly používány obě strany. Nezapomeňte na základní pravidla pro ložnici – pozor na zrcadla, trámy a umístění postele.

Potřebujete oživit stávající vztah?

Prohlédněte si ložnici – je ponurá a neuklizená? Jaký div, že zažíváte ve vztahu nudu. Pomoci vám mohou i barvy. Ozdobte koutek oblasti manželství dvěma červenými svíčkami nebo si pořiďte nové rudé povlečení, oživíte tak svůj milostný život. Zrcadlo nad postelí se možná hodí pro krátké románky, ale pro dlouhodobý vztah by mohlo mít zničující účinek.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pokud máte pocit, že vašemu vztahu schází komunikace, umístěte do oblasti manželství něco žlutého – podpoříte vzájemnou sdílnost a chuť společně něco podnikat.

Symbol partnerství si dle svého uvážení můžete vystavit i na pracovní stůl.

Přátel není nikdy dost

Chcete-li získat nové přátele, musíte se zaměřit na oblast rodiny, která ovlivňuje i přátelství nebo zdraví. Nachází se úplně vlevo uprostřed mezi horním a dolním rohem od vchodu. Prosvětlete ji a ozdobte květinou, akváriem apod. Používejte všechny židle u jídelního stolu, stejně tak střídejte křesla v obývacím pokoji. Sezení jen na jedné oblíbené židli všechny návštěvy doslova odrazuje.

FOTO: Víno

Těšte se na nové návštěvy, Zdroj: Barbora Šetenová, Topzine.cz

Prohlédněte si hlavní vchod – je dobře osvětlený a láká ke vstupu? Jestliže bude pozitivní energie čchi vcházet ochotně, může to tak být i s vašimi hosty-přáteli.

Nyní se však musíte začít snažit i vy sami. Zahoďte ostych, vyjděte ven a seznamujte se s novými lidmi, žádné kouzlo to za vás neudělá!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

O Feng Shui podruhé: Jak bydlet lépe a přivolat lásku