Menu
TOPZINE.cz
Hudba

O fanoušky se na Rock for People 2009 poprali Placebo a Underworld

V pondělí na Rock for People vystoupily desítky českých i zahraničních interpretů. Mezi domácí patří například Gaia Mesiah, Five O´Clock tea nebo Clou, kteří tradičně sklidili nějvětší úspěch se svou starou rádiovou peckou Island Sun. O největší přízeň se ale popraly dvě kapely z Velké Británie: Placebo a Underworld.

Stejně jako v předchozích dnech, i dnes si obyvatelstvo Rock for People mohlo vybrat z mnoha mimohudebních aktivit. Populární zde bylo městečko Gambrinus, kde zaregistrovaní účastníci mohli využít nejrůznějších atrakcí, anebo si zasoutěžit o ceny. Kdo chtěl, mohl si užít adrenalin při jízdě na plechovce Gambrinus anebo vyšplhat na obří pivo téže značky.

Organizace Rock for People se vcelku vydařila. Musím ocenit úklidovou četu, která ve dne v noci pilně pracovala na tom, aby se návštěvníci nekoupali v odpadcích. Ve Festival Parku bylo tedy celkem čisto. Bohužel ale musím zmínit i několik negativ. Například sehnat po ránu kafe nebo

dostat se do sprchy byl poněkud složitý úkol. Pro celé stanové městečko, v němž se ubytovalo přes deset tisíc lidí, zde existovalo pouze asi třicet sprch pro ženy a třicet pro muže.

Pořadatelé festivalu se zasloužili také o to, že žádný z jeho návštěvníků nemohl trpět hlady, ani kdyby chtěl. Bylo možné se nasytit tradičními festivalovými pochoutkami, jako třeba klobásy, bramoráky, langoše, hot dogy, ale našlo se tu i několik vegetariánských stánků, například Góvinda, projekt hnutí Hare Krišna.

Jak jste se mohli dozvědět z předchozích reportáží, program byl letos nabitý hudebními hvězdami: Arctic Monkeys, Ska-P, Horkýže Slíže, Vypsaná fixa, Gogol Bordello, Bloc Party, Underworld, Placebo. Není divu, že se tento rok na Rock for People vydalo neuvěřitelných 26 000 lidí.

„Očekáváme, že do noci přibude ještě několik stovek fanoušků. I tak můžeme letošní ročník označit za rekordní. Co do programu, tak především počtu návštěvníků. A protože skoro osm tisíc lidí se pohybovalo i na Večírku pro nedočkavé, Rock for People měl letos i nejvíce festivalových dní – regulérní čtyři,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

O fanoušky se na Rock for People 2009 poprali Placebo a Underworld