×
TOPZINE.cz

Nutit děti do veganství může být trestné. První zákon tohoto druhu je na stole

Veganská strava u dětí ohrožuje jejich život
Ilustrační foto, Zdroj: Pixabay.com

Italský parlament má na stole návrh zákona, jenž předpokládá až dvouleté tresty vězení pro rodiče, kteří nutí své děti k veganství. Informovala o tom agentura APA. Návrh předložila opoziční strana Vzhůru, Itálie (FI) expremiéra Silvia Berlusconiho.

„Dospělí se samozřejmě pro veganskou výživu rozhodnout mohou. Problém ale nastává, když tento způsob stravy nutí dětem,“ uvedla poslankyně za FI Elvira Savinová.

Jako vegani se označují lidé, kteří odmítají jíst veškerou potravu živočišného původu, tedy mimo jiné maso, mléčné výrobky či vajíčka, někteří i med.

Návrh zákona v italském parlamentu předpokládá rok vězení pro rodiče, kteří nutí k veganství nezletilé ve věku do 16 let. V případě dětí mladších tří let navrhují poslanci FI dvouletý trest.

V posledním roce odebraly italské úřady několika rodičům dítě kvůli veganskému stravování v rodině. Například minulý měsíc média přinesla případ vážně podvyživeného čtrnáctiměsíčního syna veganských rodičů z Milána, který vážil jen pět kilogramů, což odpovídá asi tříměsíčnímu dítěti. V červnu skončila kvůli veganství na jednotce intenzivní péče v Janově vážně podvyživená dvouletá holčička.

Podle lékařů může mít veganství nepříznivé následky zejména v době růstu, těhotenství či nemoci. Pro děti a dospívající je důležitý hlavně vápník, jehož nejbohatším zdrojem je právě mléko a mléčné výrobky.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Nutit děti do veganství může být trestné. První zákon tohoto druhu je na stole

  1. Přečtěte si pravdu o mléce z biochemie! než začnete šířit bludy a nejlepší zdroj vápník je třeba mák.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..