Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Nuda v práci mladým Britům mezi klokany nehrozí

Zuzana Černá

Zuzana Černá

24. 8. 2010

V práci se nudíte a nad výstřelkem workoholického podnikatele, který hledal někoho na hlídání ne pro své děti, ale pro svou želvu, jste jen kroutili hlavou? Mladí Britové dostávají nabídky ze státu Jižní Austrálie pracovat jako ochutnávač piv, lovec medvídků koala nebo sběrač klokaních hovínek. Podle nedávného průzkumu je to právě Velká británie, kde se lidé v práci nudí nejčastěji a nejvíc.

Ilustrační obrázek, Zdroj: animalpictures1.com

Že to snad nemůžou myslet vážně? Ale ano! Ba naopak, to ještě není všechno. Poptávka je také po odbornících na analýzu osobnosti žraloků, dekoratérech útulku pro tučňáky a sudích do soutěže o nejkrásnější dívku pláže. Australané nabízejí místa, která zajišťují „dokonalou rovnováhu mezi prací a dovolenou“, práci uprostřed přírody v oblastech, které patří k nejkrásnějším na světě, a navíc práci, která „je ve zřetelném kontrastu k dlouhým dnům stráveným v kanceláři ve Velké Británii“.

Práce je naplánována na jeden rok, proto inzerenti míří především na absolventy vysokých škol a mladé lidi ve věku 18 až 30 let, kteří ještě před startem pracovní kariéy chtějí cestovat. Agent Jižní Austrálie v Londýně Bill Muirhead mluví o jedinečné příležitosti. „Cestovatelé, kteří chtějí pracovat, mají na výběr – buď jít po vyšlapaných cestách, nebo dělat něco, ci není možné dělat nikde jinde, a prožít ykušenost, o níž budou později vyprávět vnoučatům.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nuda v práci mladým Britům mezi klokany nehrozí