Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nový singl rock opery Oidipus Tyranus: Zpráva z hvězd

Redakce

Redakce

14. 12. 2009

rock-operaNová rock opera Oidipus Tyranus má svůj oficiální singl Zpráva z hvězd. Singl nazpívali známí zpěváci Honza Toužimský a Viktor Dyk, kteří zároveň obsadili i dvě hlavní role v této rock opeře. Honza Toužimský obsadil roli Oidipa a Viktor Dyk ztvární roli Kreona.

Zdroj: www.touzimsky.com

Viktor Dyk, Zdroj: archiv, Foto: Konstantin

Singl k této rock opeře Oidipus Tyranus přivádí posluchače do starověkých Théb, kdy Kreon přináší zvěst o moru, který město sužuje. Mor se prý bude šířit tak dlouho, dokud nebude dopaden a potrestán vrah krále. Oidipus se tak tohoto poslání ujímá a rozhodne se vraha najít. Tento okamžik je nejen námětem singlu, ale i momentem, od kterého se odvíjí další děj.

Autoř singlu, Milan Steigwerwald a Pavla Forest, jsou zároveň i autory celé rock opery. Milan Steigwewald stvořil hudbu a Pavla Forest složila libreto. Koncertní premiéra rock opery Oidipus Tyranus se odehraje 14. prosince od 19 hodin v pražském divadle Milenium. Na březen roku 2010 je pak plánováno i její divadelní ztvárnění. Mimojiné se v této opeře představí také Bára Zemanová, Lešek Semelka nebo Petr Dopita.

Zdroj: www.touzimsky.com

Honza Toužimský, Zdroj: archiv, Foto: Konstantin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nový singl rock opery Oidipus Tyranus: Zpráva z hvězd